League of Legends Nasıl FPS artırılır? En İyi Yöntemler

0
110
League of Legends Nasıl FPS artırılır

League of Legends Nasıl FPS artırılır? Eğer League of Legends’ta düşü FPS alıyor ve nasıl artıracağınızı bilmiyorsunuz bu yazımız tam size göre. League of Legends’ta FPS’inizi artırmak için pek çok seçenek var. Peki bu seçenekler nedir?

İlk Olarak FPS Nedir?

Açılımı “Frame per Seconds” olan FPS’in Türkçe’si “Saniye Başına Kare” olarak çevrilmiştir. FPS bir saniyede ekrana aktarılan karedir. Oyuncular için en önemli şeylerden biri olan FPS’in düşmesi sonucu oyun aşırı yavaşlar. Oyunlarda genel olarak FPS seviyesi 30-60 ve 120 FPS’tir. Online (çevrim içi) oyunlarda ise bir FPS sınırı bulunmamaktadır. League of Legends, Counter Strike: Global Offensive gibi çok oyunculu oyunlarda 200 FPS’in bile üstünde oyunlar oynanabilmektedir.

League of Legends Nasıl FPS artırılır

League of Legends Nasıl FPS artırılır?

FPS artırma yollarını şekilde sıralayabiliriz;

  1. Grafik ayarlarını düşürün. League of Legends’ta: Oyuna girdiğinizde “Esc” tuşuna  tuşuna basarak ayarları açınız ve açılacak sekmeden “Görüntü” tuşuna basarak grafik ayarlarınızı düşürün.
  2. League of Legends’ı onarın: League of Legends’ı açtıktan sonra sağ üst taraftan “Ayarlar” tuşuna basarız. Sonra “Tam onarım başlat” tuşuna basarak oyunu onarınız. Böylelikle FPS düşüklüğü bir dosya eksikliğinden kaynaklanıyorsa o dosya yeniden yüklenerek sorununuz ortadan kalkacaktır.
  3. Arka plan uygulamalarını kapatın: Böylelikle bilgisayarınız pek çok uygulamayı çalıştırmak yerine, daha az uygulama ve League of Legends çalışacak. League of Legends için daha fazla güç verebilecek.

Yapabileceğiniz diğer şeyler ise kısaca şunlar;

  1. Ekran kartı sürücülerinizi güncel tutun. 
  2. Ses ayarlarınızı düşürün. 
  3. Bilgisayarınız tozlanmış olabilir, temizleyin.
  4. Nvidia ve AMD Ekran kartı ayarlarınızı yapın.
  5. Windows+R tuşuna basarak “Çalıştır” açınız ve “msconfig” yazıp aratınız. Açılan sekmede “Başlangıç” tuşuna basarak gereksiz başlangıç programlarınızı devre dışı bırakın.
  6. Eğer hiçbir şey işe yaramıyorsa yapmanız gereken tek şey donanımınızı yükseltmeniz.

League of Legends Nasıl FPS artırılır

Evet pek sevgili Oyunoxs okuyucuları, League of Legends’ta FPS’iniz düşük ve nasıl çözeceğinizi bilmiyorsanız umarım bu yazımız işinize yaramış ve FPS sorununuz çözülmüştür. Eğer League of Legends’ta şifrenizi unuttuysanız ve ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız bu yazımız tam size göre, bir göz atmayı unutmayınız. Bir sonraki yazımızda görüşünceye dek kendinize çok iyi bakınız, hoşça kalın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here