League of Legends Ping Testi Nasıl Yapılır?

0
137

Merhaba sevgili Oyunoxs okurları. League of Legends ping testi nasıl yapılır? Bugünkü yazımızda online oyunlarda çok önemli yer kaplayan pinginizi nasıl öğrenebileceğinizden bahsedeceğim. League of Legends’ta da çok önemli bir yer kaplayan internet hızını (pingi) öğrenmek için en kolay yöntem ise ping ölçme siteleri.

League of Legends Ping Nedir?

Ping sizin kişisel bilgisayarınız ile sunucu arasında verinin alışveriş süresidir. Bu sürenin az olması online oyunlarda hem sizin oyun zevkiniz için hem de oyunu oynayan diğer oyuncuların oyun zevkini bozmamak için iyi olacaktır. League of Legends’ta pinginizi görmek için oyuna girerken sol üstte ya da oyun sırasında sağ üst taraftan görebilirsiniz. Eğer pinginiz kapalı ise CTRL+F tuşları ile hem pinginizi hem de FPS’inizi görebilirsiniz. Bu yazımızda League of Legends’ta oyuna girmeden önce pinginizi ölçmek için yapmanız gerekenleri anlatacağım.League of Legends Ping Testi

 

League Of Legends Ping Testi Nereden Yapılır?

League of Legends’ta ping testi için birçok site mevcut. Aşağıda verdiğim sitelerden pinginizi ölçüp, öğrenebilirsiniz. Bu sitelerden ilki ise HızTesti.Online isimli site. Gayet kolay ve kullanışlı olan bu ücretsiz site size pinginizi ölçerek, pinginizi öğrenmenizde yardımcı olacaktır. Pinginizi ölçüp, öğrenmek için kullanabileceğiniz bir diğeri ise LoL Ping Testi isimli site. Bu sitede gayet kolay ve kullanışlı olduğu gibi ücretsiz olarak da kullanabilirsiniz.

 

League of Legends Ping Testi

League of Legends Ping Testi Sonucu

League of Legends’ta ping testiniz sonucunda eğer pinginiz düşük çıktıysa oyun sırasında hiçbir sorun yaşamadan oynayabilirsiniz. Pinginiz yüksek çıktıysa bunun çeşitli nedenleri olabilir. İnternet sağlayıcınız da bir sıkıntı olabilir; eğer Steam, Epic Games Store, Uplay gibi uygulamalar açıksa bu programlarda çeşitli indirmeler veya güncellemeler olabilir. Belki de sadece aile üyeleriniz interneti çok kullanıyordur 🙂. Evet sevgili Oyunoxs okuyucuları, League of Legends’ta Ping Testi için kullanabileceğiniz sitelerden bahsettiğimiz bu yazının sonuna geldik. Umarım bu konu hakkındaki bulgularımız işinize yaramıştır ve iyi oyunlar deneyim etmişsinizdir. League of Legends’a yeni gelen Ruh Bağları ve görevleri hakkında merak ettiğiniz şeyler varsa bu yazımıza bakmayı unutmayın. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere, hoşça kalın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here