League of Legends Şifre Değiştirme – Şifre nasıl değiştirlir?

0
148

League of Legends Şifre Değiştirme nasıl yapılır? gibi sorular yeni League of Legends oyuncuları tarafından soruluyor. Ya şifrelerini unutuyorlar ya da şifreleri belli oluyor. Bu nedenle değiştirmek istiyorlar. Özellikle bu konu, uzun bir süre hesaba giriş yapmadıktan sonra olmakta. Bu nedenle tekrar yeni şifre alma konusunda sorun yaşayabiliyorlar. Bizde bu yazımızda sizlere hem şifrenizi nasıl değiştirebileceğinizi hem de yeni bir şifre nasıl alabileceğinizi anlatacağız.

Yeni Şifre Alma

Yazımıza nereden şifre değiştirilir? sorusunu ile başlayalım.

  • İlk olarak League of Legends’ı açıyoruz.
  • Açtıktan sonra alt tarafta “Oturum Açamıyor Musun?” sorusunu göreceksiniz.
  • “Oturum Açamıyor Musun?” sorusuna tıkladıktan sonra League of Legends’ın sitesine yönlendirileceksiniz.
league of legends şifre değiştirme
Oturum Açamıyor musun?

League of Legends Şifre Değiştirme

League of Legends hesabınızın şifresini değiştirmek için ilk olarak oyunun hesap giriş sayfasına gitmeniz gerekir. Ardından mevcut hesabınızın kullanıcı adı ve şifremiz ile giriş yapmalıyız. Eğer kullanıcı adı ve şifreniz doğru ise sizden ek olarak e-posta adresinize gelen onayı isteyecek. Hesabınıza giriş yapabilmeniz için hesabınızın bağlı olduğu e-posta adresine gelen doğrulama kodunu istenilen alana girmelisiniz. Doğrula dedikten sonra direkt olarak sizin e-posta ve şifrenizi değiştirebileceğiniz sayfaya yönlendireceksiniz. Aksi durumlarda ise sağ üst tarafta yer alan hesap isminizin üstüne gidip “Ayarlar: Hesabını yönet” diyerek de ulaşabilirsiniz.

league of legends şifre
Şifre değiştirme ekranı

Şifrenizi değiştirmeniz için kırmızı alandaki düzenleme işaretine tıklamanız lazım. Ardından açılan pencerede mevcut şifrenizi ve yeni şifrenizi iki kere girdikten sonra “Gönder” butonuna tıklamanız gerekir. Eğer şifreniz de herhangi bir sıkıntı yoksa ve Riot tarafından istenilen özelliklere sahipse şifre değiştirme işleminiz başarılı olacaktır.

Şifrenizin sahip olması gerekenler

  • Güvenlik düzeyi iyi veya daha yüksek olmalı.
  • Şifreler eşleşmeli.
  • Eski şifreni tekrar kullanamazsın.
  • Şifreler en az 8, en çok 128 karakter uzunluğunda olmalı.
  • En az bir harf ve bir harf olmayan karakter içermelidir

Eğer bu yazımız sizlere yardımcı olduysa ne mutlu bize. Sakın hiçbir oyunda şifrenizi unutmayın. Bu durum bazı oyunlarda, League of Legends’da olduğu kadar kolay olmayabilir. CS GO başlatma seçenekleri hakkında da bir yazı yazdık. Göz atabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=-C_DbgLgygA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here