League of Legends Tüm Haritaların Tanıtımı

0
156
League of Legends Tüm Haritaların Tanıtımı

League of Legends Tüm Haritaların Tanıtımı sizlerle. League of Legends’ta yer alan tüm haritalar, etkinliklerle gelen haritalar ve oyundan bu zamana kaldırılan tüm haritaları sizler için araştırdık ve yazdık. Herkese keyifli okumalar.

League of Legends Tüm Haritaların Tanıtımı

League of Legends’ta şu an bulunan klasik haritalarımız;

1- Sihirdar Vadisi; Sihirdar Vadisi League of Legends’ın ilk haritası ve oyun çıktığından beri oyunda bulunmaktadır. Bu zamana kadar pek çok kez güncelleme alan ve değişen Sihirdar Vadisinde 3 ana koridor, 2 orman ve 2 nehir bulunmaktadır. Her bir takımın ise 1 ana merkezi, 3 inhibitör sayacı ve 11 kulesi bulunmaktadır. Ayrıca her takımın bir ormanı bulunmaktadır. Bu ormanda ise çeşitli canavarlar bulunur bunlar; Alaca Kurtlar, Mavi Gözcü, Gromp, Keskin Gagalar, Kırmızı Kor Kabuk ve Kayacıllardır. Ayrıca ormanlarda 3 çeşit destansı canavar bulunmaktadır bunlar da Vadinin Alameti, Baron Nashor ve Ejderhalar.

Sihirdar Vadisinin ayrıca pek çok modu bulunmaktadır;

  1. Kış Teması,
  2. Sonbahar Teması,
  3. Kanlı Ay Teması,
  4. Arcade Teması.

2- Sonsuz Uçurum; Sonsuz Uçurum haritası ARAM modunda bulunmaktadır. League of Legends’ın 29 Haziran 2012’de oyuna getirilmiştir. Sonsuz Uçurum Freljord’da bulunmaktadır. Sonsuz Uçurum’un Sihirdar Vadisinden farkı ise 3 koridor yerine 1 koridor bulunmaktadır ve tüm şampiyonlar oyuna başlamadan önce rastgele olarak verilmektedir. Her şampiyon 3 seviye olarak başlar ve geri dönüş kullanılmaz durumundadır. Sonsuz Uçurum’da her takımın ise 1 ana merkez, 1 inhibitörü ve 4 kulesi bulunmaktadır. Bu oyun modunda ise hiçbir destansı canavar bulunmamaktadır. Sonsuz Uçurum ise iki oyun modu bulunmaktadır; Kasap Köprüsü ve Tatbikat Alanı.

League of Legends Tüm Haritaların Tanıtımı

League of Legends’a etkinliklerle gelen haritalar ise;

Kozmik Harabeler; Sonsuz Karanlık Modu’nda bulunan bu harita ise 3 kişilik iki takımın karşı karşıya gelmesidir. Herkes “Thresh” şampiyonunu oynayarak, asıl amacımız rakipleri ve yampiri yengeçleri haritanın ortasında bulunan kara deliğe atmaya çalışıyoruz. 100 puan kazanınca tur biter. 3 turdan oluşur, 2 tur kazanan oyunu kazanır.

Kaza Alanı: Uzay serüveni modunda bulunan bu harita oyunculara karşı değil botlara karşı oynanmakta. 5 kişilik takımla oynanan bu modda Sona, Yasuo, Malphite, Jinx ve Ziggs’le oynanmaktadır. Her şampiyon için 15 eklenti bulunan ve oyuna girmeden seçilen bu mod 4 turdan oluşmaktadır. Her turdan önce dükkandan eşya alınarak oynanan bu mod, 4. turda son düşman Kayn’dir.

Sektör 43: KOD ADI: Aşırı Yük modunda karşımıza çıkan bu harita bu oyun 3 kişilik iki takımdan oluşmaktadır.  6 seviye başladığınız bu haritada sadece nişancı şampiyonları oynayabilmekteyiz. Amacımız 50 puana ulaşmaktır.

Valoran Şehir Parkı: Yıldız muhafızı modunda oynadığımız bu harita botlara karşı oynanıyordu. Janna, Ahri, Soraka, Poppy, Ezreal, Miss Fortune, Jinx, Lux, Lulu ve Syndra ile oynadığımız bu mod 8 turdan oluşmaktadır.

League of Legends’ta kaldırılan haritalar ise;

1- Kristal Kayalık: Dominion modunda karşılaştığımız bu harita Shurima’da bulunmaktadır. Amacımız haritada bulunan kristalleri ele geçirmektir. Kesinlikle Dominion değil ve Yükseliş modlarında hala farklı biçimleriyle karşılaşıyoruz.

2- Uğursuz Koruluk: Gölge Adalar’da bulunan Uğursuz Koruluk 3 kişilik iki takımın karşı karşıya gelmesiyle oynanmaktaydı. Sezon 9’un sonunda ise bu harita kaldırıldı.

League of Legends Tüm Haritaların Tanıtımı

Evet pek sevgili Oyunoxs okuyucuları, League of Legends haritasında bulunan tüm haritalar bu şekildeydi. Biraz nostalji yaptığımız bu yazımızda sizlerleydik. League of Legends’ta FPS düşmesi yaşıyorsanız ve çözemiyorsanız bu yazımıza bir göz atabilirsiniz. Bir sonraki yazımızda görüşünceye dek kendinize çok iyi bakın, hoşça kalın.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here