Legends of Runeterra Büyü Rehberi – En Popüler Büyüler

0
126
legends of runeterra büyü

Selam dostlar. Bu yazımızda daha önce de bahsettiğimiz LoR (legends of runeterra)’ın detaylarına ineceğiz. Daha önce kartları yüzeysel olarak tanıtmıştık o yazıya buradan ulaşabilirsiniz. Bugünkü konumuz Legends of Runeterra büyü rehberi olacak. Oyunun işleyişinde büyü kartların öneminden bahsettik. Türlerine göre inceledik. Bölgelerdeki en popüler kartları tanıtmaya çalıştık. Hazırsanız vakit kaybetmeden başlayalım.

Legends of Runeterra Büyü Kartlarının Önemi

Legends of Runeterra’da bildiğiniz gibi amacımız rakip nexus’u patlatmak ve kendi nexus’umuzu korumaktır. Bunun için gerektiğinde savunma yapacak gerektiğinde de saldırımızı güçlendirecek kartlara ihtiyacımız var. İşte bu noktada büyü kartlarının önemi kendini gösteriyor. Rakip güçlü bir saldırı yaptığında kendimizi korumak için çeşitli büyü kartları oynarız. Bu hamleler bazen rakibin önemli bir kartını aradan çıkartmak için yapılabilse de bazen sadece hayatta kalmak için yapılabilir. Mesela saldırı puanı yüksek bir kart ile rakip saldırıya çıktı. Onu savunacak biriminiz olmadığını ve destenizde Freljord olduğunu varsayalım. Nexus’unuza hasar yememek için rakibe Buz tutturan büyüler atabilirsiniz. Buz tutturulan rakip birimi eğer ardından herhangi bir buff(güçlendirme) almadıysa o tur nexusa saldırı gerçekleştirememiş olur. Böylece büyü kartlarınızla güzel bir savunma yapmış olursunuz.

Büyüler ve Türleri: Anlık – Hızlı – Yavaş

Büyü kartları bu üç türden birine sahiptir. Anlık özelliğe sahip büyüler, elinizden oynadığınız gibi çalışan ve tur hakkınızı kaybetmediğiniz kartlardır. Hemen ardından bir birim veya büyü oynayabilirsiniz, sıra sizde olacaktır. Hızlı özelliğine sahip büyüler, elinizden oynadığınızda sahada gözükür ve rakibin imkanı var ise karşılık verme şansı tanır. Hamle sırası bitince o tur çalışır. Yavaş özelliğe sahip büyüler, elinizden oynadığınız güçlü büyülerdir. Oynandığında sahada belirir ama hızlı büyü gibi hamle sırası rakibe geçince çalışmaz. Bu sırada rakip dilerse birim dilerse büyü kartı oynayıp karşılık verebilir. Dikkatli oynanması gereken kartlardır.

Legends of Runeterra büyü
Teke Tek Çatışma büyü kartı
  • Demacia : Teke Tek Çatışma (Hızlı)
Legends of Runeterra büyü
Kan Nakli büyü kartı
  • Noxus : Kan Nakli (Anlık)
Legends of Runeterra büyü
Öte Dünyaya Bakış büyü kartı
  • Gölge Adalar : Öte Dünyaya Bakış (Hızlı)
Legends of Runeterra büyü
Yadsıma büyü kartı
  • Ionia : Yadsıma (Hızlı)
Legends of Runeterra büyü
Termojenik Işın büyü kartı
  • Piltover ve Zaun : Termojenik Işık (Yavaş)
Legends of Runeterra büyü
Ani Donduruş büyü kartı
  • Freljord : Ani Donduruş (Anlık)
Legends of Runeterra büyü
Çakaralmaz büyü kartı
  • Bilgewater : Çakaralmaz (Yavaş)

Büyüler hakkındaki yazımızın sonuna geldik. Daha fazla LoR içeriği için çalışmalara devam ediyoruz. Sayfamızı takipte kalın. Kendinize iyi bakın.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here