LOL Mobile Ne Zaman Çıkacak? (League of Legends: Wild Rift)

0
126
LOL Mobil Ne Zaman Çıkacak

(League of Legends) LOL Mobile Ne Zaman Çıkacak? Başlıklı yazımızda yeni çıkacak olan moba oyunu ve LOL oyununun mobil versiyonunu inceledik. Mobil LOL ne zaman çıkacak? diye gelen soruları cevapladık. Çıkış tarihleri olarak genel durumlarına baktık. LOL oyunu hakkında önemli bilgilere değinmeyi unutmadık. Genel anlamda Riot Games firmasına değindik ve bazı açıklamalara dikkat ederek güzel bir yazı çıkardık. İşte LOL Mobile Ne Zaman Çıkacak sorusunun cevapları.

Riot Games Hakkında Genel Bilgi

Los Angeles merkezli kurulmuş bu firma 2006 yılında kurulan video oyunu yapım ve dağıtım firmasıdır. İlk bağımsız olarak çıkardığı video oyunu 2009 yılında piyasaya çıkardığı League of Legends’dır. Bu firma bir çok firma gibi Tencent Holding grubuna bağlı bir firmadır. Çok yüksek miktarda gelire sahip olan firma esas parayı mikro ödeme dediğimiz oyun içi harcamalar kısmından kazanmaktadır. Ayrıca yakın zamanda Valorant, Legends of Runeterra gibi birbirinden farklı türde oyunlara imza atarak kar payını artırmaya devam ediyor.

LOL Mobil Ne Zaman Çıkacak

League of Legends Hakkında Genel Bilgi

2009 yılında ilk çıkışını yapsa da esas popülerliğini 2012 yılı ve sonrasında kazanarak sağlamıştır. Sahip olduğu onlarca karakterler ile insanları her açıdan uygun olarak yakalamayı başarmış ve halen hatırı sayılır bir oyuncu kitlesine sahiptir. Hala aktif olarak yenilikler ve güncellemeler almaktadır. Türkiye olarak bir sürü oyuncu topluluğuna sahip olan LOL çoğu oyuncu tarafından en az bir kez oynanmıştır. Ayrıca yakın zamanda ortaya çıkan LOL yeniden bağlan hatasının çözümünü bırakıyorum bakarsınız.

LOL Mobile Ne Zaman Çıkacak?

League of Legends: Wild Rift adı ile çıkması beklenen bu mobil oyun ilk olarak beta ve test versiyonları ile duyurulacak. Ardından ise açık beta ve benzeri işlemler ile ilerlemeye devam edecek. Tahmini olarak konsollara da çıkma ihtimali olan bir oyun olması gibi fikirler internette dolaşmakta. Çıkış tarihi olarak ise 2020 yılının sonlarına doğru çıkması bekleniyor ancak Riot Games tarafından net bir açıklama henüz gelmiş olmadığından kesin bir yargıya varamıyoruz. Özel olarak bazı ülkelerde beta olarak çıkmış olduğu için VPN gibi bağlantı ağı değiştiriciler kullanarak oyuna erişen arkadaşlarda var. Ancak bu sizin pinginizin artmasına ve gecikmeler yaşamanıza sebep olacaktır. Okuduğunuz için teşekkürler. Kalın sağlıcakla 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here