LoL Volibear – Yenilenen Volibear İşte Karşınızda!

0
143
lol volibear yetenekleri

Tekrardan selam dostlar. Bu yazımızda size değişen (rework) lol Volibear ı elimizden geldiğince anlatmaya çalışacağız. Hikayesini yaklaşık 3 yıldır tasarlayan Riot Games, Volibear’ı sonunda oyuncularla buluşturdu. Bunu yaparken yine kendi tarzını ve farklılığını ortaya koymayı bildi. Harika planlanmış bir canlı yayında animasyonlarıyla oyunculara büyük bir heyecan yarattı. Gelin Volibear’ı ve yeteneklerini daha yakından tanıyalım.

Volibear (Ebedi Fırtına) Kimdir?

Eski kaynaklarda Yücefırtına, Şimşeğin Kükreyişi veya Valhir olarak geçen bu hiddetli yarı ilaha eski geleneklerine hâlâ bağlı olan halk Volibear derdi. Freljord’da kudret ve fırtına deyince akla gelen ilk kişidir. Çok uzun zaman önce fani ırklar yokken Volibear ve yarı ilahlardan oluşan halkı Vorrijaard adını verdikleri ülkede yaşarlardı. O zamanlar kardeşi Ornn’ün dövdüğü rünlü zırhlarla karşılarına çıkan herkesi yerle bir ediyorlardı. Bir zaman sonra Freljord’un 3 kız kardeşi (Lissandra – Serylda – Avarosa) bu topraklara yeni bir düzen getirmek için harekete geçti. İlk bölünmeler bu şekilde ortaya çıktı. Halkın bir kısmı ve Anivia, kardeşlere hürmet gösterirken Volibear ve kardeşi Ornn bunlara karşıydı. 3 kız kardeşi durdurmak için Volibear en vahşi takipçileri Ursinlerden yardım istedi. Ama Ornn bu kabilenin yabani âdetlerin onaylamadığı için çekilmeye karar verdi.

lol volibear taktikleri
Volibear’ın tasarlanan eski görüntüsü (Bin yaralı ayı) oyunda kostüm olarak bulabilirsiniz.

Volibear – Ornn Kavgası ve Lissandra

Ornn’un artık desteklemediğini duyan Volibear üstündeki rünlü zırhları atarak Ornn’a lanet okudu. Ardından bu iki yarı ilahlar dehşet bir savaş verdi. Savaşın sonunda Volibear bütün kudretini hissediyordu. 3 kız kardeşi durdurmak için Volibear tek başına Lissandra’yı ordusunun önünde kör etti. Ama halkının tamamen teslim olduğunu gören Volibear, eski Freljord’u geri getireceğine yemin etti.

Ebedi Fırtına (Pasif)

Eski ultisine benzer bir mekaniğe sahip olan pasifi, Volibear normal saldırılarıyla tetiklenir ve etraftaki rakiplere hasar vermesini sağlar.

Şimşek Darbesi (Q)

Volibear’ın imza yeteneği olan Q’nun üstünde Riot Games haklı olarak pek değişikliğe gitmedi. Eskiden arkasına fırlattığı rakibi artık sersemletiyor. Yine düşman birime koşarken hareket hızı kazanıyor.

Hırpalayan Vahşet (W)

Eski W yeteneği 2 aşamalı hale gelmiştir. Artık w ya ilk bastığınızda (vuruş etkilerini uygulayarak) rakibi işaretler. Ardından işaretli rakibe attığınız W ona ilave hasar verirken Valhir’i iyileştirir.

Bulutların Gazabı (E)

Gerçekleşmesi uzun süren bu yetenek rakibi yavaşlatırken içinde bulunan Volibear’a kalkan kazandırır.

Fırtınaçağıran (R)

İşaretli konuma gökten bir atlayış yapan Volibear, iniş bölgesindeki kuleleri (eski Ohm yıkıcı eşyasından tanıdığımız gibi) etkisiz bırakır.

Lol volibear hakkında aklınıza takılan bir şey varsa yorumlarda belirtmeyi aynı zamanda Rise of Kingdoms ile Kendi Krallığını Kur! adlı yazımıza bakmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here