LOL Yeniden Bağlan Hatası – Sistem Mesajı Neden Çıkıyor?

0
172
lol yeniden bağlan

Hepinize tekrardan selamlar. Bugünkü konumuz LoL yeniden bağlan hatası olacak. Son zamanlarda birçok oyuncunun karşısına çıkan bu hatanın farklı türleri mevcut. Bazen sunucu kaynaklı bazen de internetinizden kaynaklı olarak bu tür sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu yazımızda size olabildiğince bu hatalar ile nasıl başa çıkacağınız hakkında yardımcı olacağız. Lafı fazla uzatmadan ”sistem bildirimi” ve ”yeniden bağlan” hatalarından biraz bahsedelim.

LoL Yeniden Bağlan Hatasını Neden Alıyorum?

Riot Games’in bu popüler MOBA(Çevrimiçi çok oyunculu savaş arenası)’sı League of Legends, her geçen gün oyuncuları ile buluşmaya devam ediyor. Oyun sektöründe büyümesi bir kenara, LoL’ın büyük bir Espor altyapısı mevcuttur. Ulusal ve Uluslararası büyük turnuvalara ev sahipliği yapmış bu oyun gün geçtikçe gelişmeye devam ediyor. Elbette bu gelişimin aralarında bazı hatalar da kaçınılmaz oluyor. Son zamanlarda oyuncularının karşısına çokça çıkan birkaç hata mesajı mevcut. Bu hataların nedeni duruma göre değişebilir ve farklı çözüm yolları ile başarıya ulaşabilirsiniz. Size uygun olan çözüm yolunu bulana kadar denemeye devam edin. İşte bu hata mesajlarının bazı çözüm yolları:

Çözüm Yolları

  • Kablolu Bağlantıya Geçin

Online oyunlarda sıkça yaşanan Ping(ms) sorunun da çözecek bir yöntem ”Kablolu bağlantı” ya geçmektir. Bu tür oyunlarda internet hızının önemi oldukça yüksek olduğundan Wi-Fi bağlantınıza güvenmenizi tavsiye etmeyiz. Bunun yerine hızlı ve kesintisiz bir internet için kablolu bağlantıya geçmelisiniz.

  • Modem Yazılımınız Güncel mi?

Birçok kullanıcı bu detayı atlıyor. Modem yazılımınız güncel olması size gelen internet hızının bütün potansiyeliyle kullanmanıza yarar. Bunun için internet sağlayıcınız ile iletişime geçerek modem yazılımınız hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz. Eğer güncel değilse güncellenmesini de isteyebilirsiniz. Bu istek doğrultusunda kısa bir süre içerisinde güncellenecektir.

  • LoL’ı Tamir Edin

İnternet ile ilgili bir sıkıntınız kalmadığını düşünüyoruz. Eğer hatalar hala devam ediyorsa oyunu tamir etmeyi deneyebilirsiniz. Bunun için oyundan sağ üstte bulunan ayarlara girin. Genel bölümünde ”Tam Onarım Başlat” butonu olması lazım. Oradan oyunu tamir edebilirsiniz.

lol yeniden bağlan

  • Sistem Mesajı hatası

Genellikle seçim ekranının son saniyesinde sohbet kısmında ortaya çıkan ”Sistem mesajı: Oyunun kısa bir süre içerisinde başlatılacak. Biz ayarlarken çıkmayın.” tarzı bir mesajla karşılaşıyoruz. Bu hatanın çözümü yukarıdaki adımlarla çözülmediyse yapacak tek şey 5 saniye bekleyip hızlıca oyunu kapatmak. Daha sonra hemen hesabınıza giriş yaparak oyunu bozmadan yükleme ekranında yakalayabilirsiniz.

Umarım yararı olmuştur. Bu tarz hataların çözümü için sitemizi takipte kalmayı unutmayın. Bu arada hepinizi Büyük Çekiliş‘e bekliyoruz. İyi oyunlar. Kendinize iyi bakın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here