League of Legends Yone Yetenekleri ve Hikayesi

0
137
lol yone yetenekleri

Tekrardan selamlar değerli Oyunoxs takipçileri, bugün güzel bir gelişme ile karşınızdayız. League of Legends Yone Yetenekleri ve Hikayesi adlı başlığımızdan da gördüğünüz üzere bu yazıda Yone’nin hikayesine ve geçmişte Yasuo ile birlikte neler yaşadığından bahsedeceğiz. Ayrıca yeni yayımlanan yeteneklerini sizlerle beraber inceleyeceğiz. Yone’yi Yasuo’nun hikayesinden duyduğumuz kadar biliyorduk. Riot Games’in önceden bahsettiği biçici mi yoksa suikastçı mı diye bahsettiği Yone’yi 24 Temmuz da yayınlanan bir videodan yeteneklerini öğrendik. Hazırsanız fazla uzatmadan önce Yone’nin yeteneklerinden, daha sonra hikayesinden ve Azakanalarla bağlantısından konuşmaya başlayalım.

League of Legends Yone Yetenekleri ve Genel Analizi

Yeteneklerine geçmeden önce Yone’den biraz bahsetmek istiyorum. Oynanış olarak Yasuo’nun zıttı olmaktansa, birbirinin tamamlayan iki yarım olması hedeflenmiş. Çocukluğunu birlikte geçirmeleri ve aynı ustanın yanında eğitilmeleri bu iki kardeşin arasında karmaşık duygular oluşturmuştur. Oynanış olarak Yasuo ile oldukça uyumlu olan bu karakteri oldukça esnek kullanabilirsiniz. İki kılıç kullanan Yone; aşina olduğu çelik kılıcı ile saldırı gücü tabanlı vururken, diğer kırmızı iblis kılıcı ile yetenek gücü tabalı hasar vermekte.

League of Legends yone yetenekleri
Yone’nin oyun içinden bir görseli

Yetenekleri

  • Avcının Yolu (PASİF)

Yone, iki kılıç kullanır ve her ikinci saldırının daha fazla büyü hasarı vermesine neden olur. Kritik vuruş şansı da ikiye katlanır, ancak Yasuo’dan alışık olduğumuz gibi kritik vuruşları daha az hasar veriyor.

  • Ölümcül Çelik (Q)

Yone, bu yeteneğinde çelik kılıcını kullanarak ileri hata saldırı gücü hasarı verir. Yasuo’dan alışık olduğumuz gibi bu yetenek de 2 aşamalı kullanımı var. Diğer kullanımında rüzgarı kullanarak kılıcıyla ileriye atılıp düşmanları havaya savuruyor.

  • Tayfbiçen (W)

Bu yetenekte ise Yone, Azakana kılıcını kullanarak önündeki geniş koni alana büyü hasarı vuruyor ve ona kalkan sağlıyor. Bu yetenek ile bağlantılı olarak Jax buildlerinden alışık olduğumuz Hextech silah kılıç eşyasını tercih eden Yone oyuncuları görebiliriz. Şahsen hem ad hem ap vermesinin yanı sıra, yeteneklerle verilen hasardan kazanılan iyileştirmelerle 1v1 takaslarda büyük avantaj sağlayacağını düşünüyorum. Denemekten zarar gelmez.

  • Özgür Ruh (E)

Yone, bu yeteneği ile önceki animasyondan gördüğümüz ruhlar alemine geçiş yapabiliyor. Şampiyonumuz rakiplerine saldırarak biriktirdiği hasarla işaretlenip fiziksel bedenine döndüğünde bu hasar miktarı kadar gerçek hasar vurmasını sağlıyor. Zed veya LeBlanc’daki gibi yeteneği erken bitirme gibi bir mekaniği yoktur.

  • Mühürlü Kader(Fate Sealed) (R)

Yone, düz bir hat üzerindeki tüm düşman birimlerine saldırır ve onları havaya savurur. Yasuo ile sinerjisi tartışılamaz derecede etkili bu yeteneğin doğru kullanıldığı bir savaşı kaybetme ihtimalleri oldukça azdır.

Yone ve Azakanalar

Yol, Bir Ionia Efsanesi animasyonundan gördüğümüz gibi aslında Ruhlar aleminde bulunan Yone, bir Azakana tarafından tuzağa düşürülüyor. Peki bu Azakanalar nedir?

Azakanalar küçük, asalak iblisler. Evelynn veya Fiddlesticks gibi gelişimini tamamlamış şeytani varlıklar değiller,

diye açıklıyorlar. Azakanalar bu toprakta hep vardı ama Noxus işgalinin getirdiği kaos meydanından beslenerek sayılarını her geçen gün arttırmaya devam ediyorlar. Ruhu bir şekilde ölmeyi reddetmesi ve yüzüne yerleşmiş maske hakkında endişelenen Yone, bu gizemi çözmek adına Azakanaları avlamaya başladı. Gerçek adlarını öğrendiği iblisleri boş maskelere hapsedebileceğini fark etti. Kendi kaderinin yolunda bulunan gizemli sorularına cevap bulmak için kendi Azakanasını bulmaya karar verdi.

League of Legends yone hikayesi azakana

Umarım Yone hakkında kafanıza takılan sorulara yanıt olmuşuzdur. Call of Duty Mobile sistem gereksinimleri adlı yazımıza bakmayı unutmayın. Kendinize iyi bakın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here