Mafia 1 Remake Oynanış Videosu Yayınlandı!

0
118
Mafia 1 Remake Oynanış

Bugün sizler ile Mafia serisinden bahsedeceğiz. İlk olarak Mafia 1 oyunu hakkında bir bilgilendirme yapacağız. Daha sonra yenilenmiş olarak çıkacak olan Mafia 1 Remake oyunu hakkında bir bilgilendirme yapacağız böylece oynanışı karşılaştırmanız kolaylaşmış olacak. Son olarak Mafia 1 Remake oynanış sistemini değerlendireceğiz. Arasında bulunan bağı koruyabilmiş mi bunu göreceğiz.

Mafia 1 Hakkında Genel Bilgi

Dünyada mafia temalı fazla oyun bulunmaması üzerinde 2002 yılında piyasaya sürülmüş bu oyun Mafia serisinin  ilk oyunudur. Mafia merakı olan ülkemizde oldukça ilgi toplamış ve zamanın oyuncuları tarafından beğenilmiştir. Gerek oyun içerisine güzel biçimde entegre edilmiş hikayesi gerekse oynanışta verilen gerçekçi tepme sistemi ile oyuncular aksiyon kısmını ve hikayesini beğenmişlerdi. Oyunun tam adı ise Mafia: The City of Lost Heaven‘dır. Tek başınıza oynayabildiğiniz bu oyun eski senelerde geçmesi ve klasik arabaları, klasik silahları ile oldukça dikkat çekmektedir.

Mafia 1 Remake Oynanış
Mafia 1 içinden bir kare

Mafia 1 Remake Hakkında Genel Bilgi

Mafia serisinin son oyunu olan Mafia 3 çok ilgi görmeyince Remake oyunların furyasına 2K firması da katıldı. Remake oyunun aynı biçimde yenilenerek yapılmasına denen yeni bir terimdir. Daha iyi grafikler ve animasyonlar ile yapılacak olan Mafia 1 versiyonu tüm oyuncular tarafından heyecanla bekleniyor. 2020 senesinin sonuna doğru çıkması beklenen Mafia 1 Remake eski oyun ile aynı karakter yapısına ve görev yapısına sahip olacak. Ancak ufak dokunuşlar ile bazı değişiklikler yapılabilir.

Mafia 1 Remake Oynanış
Mafia 1 Remake içinden bir kare

Mafia 1 Remake Oynanış İncelemesi

Videoyu izlediğinizde fark edeceğiniz üzere Mafia 3 oyununda bulunan animasyonlar kullanılmış. Silah kullanımı açısında vurma hareketleri bile neredeyse aynı. Tek fark olarak görebileceğimiz nişangah arasındaki boşluğun biraz daha genişlemesi olacaktır. Mafia 3 oyununun baş karakteri eski asker olduğundan vurduğu herkesi indiriyordu ancak Mafia 1 baş karakteri eski bir taksici bu nedenle her vurduğunu indirmesi saçma bir yan olarak kalacaktır. Mermi tepmesi olarak ilk oyundan daha zayıf kaldığı söylenebilir. Grafik ve animasyonlar oldukça hoş duruyor. İlk oyunda bulunmayan siper sistemi de hoş bir oynanış kazandıracaktır. İnşallah eski oyunda bulunan güzel atmosferi korumayı başarırlar oyun net olarak çıkınca kafanızda daha düzgün bir fikir oluşacaktır. Ayrıca Assassin’s Creed Valhalla 30 Dakikalık Oynanış Videosu için buraya bir yazı bırakıyorum bence bir bakın derim. Okuduğunuz için teşekkürler. Kalın sağlıcakla 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here