Minecraft Eyer Yapımı Nasıldır? Gerekli Malzemeler Nelerdir?

0
176
Minecraft Eyer Yapımı

Minecraft eyer yapımı bazı siteler tarafından yazılmış ama net olarak tüm bilgilerin içerdiğini görmedim. Bu nedenle bu yazımızda tüm bilgileri derleyip sizlere anlattık. İlk olarak gerekli malzemeleri ve bu malzemeleri nereden bulabileceğinizi gösterdik. Alternatif yöntemler ile eyer kullanma işlemlerini sizler için araştırdık.

Minecraft Eyer Yapımı İçin Gereken Malzemeler

İlk olarak size bir bilgilendirme yapacağım ve buna göre eyeri hangi işlem ile yapacağınıza karar verebilirsiniz. Bazı sürümlerde eyer yapımı olmadığı ve eğerin sadece bulunduğu hakkında söylentiler var. Bu nedenle siz diğer yolu izleyebilirsiniz. Bunu deneyin sonra diğerini yaparsınız. Sizin sekiz adet eşya toplamanız lazım. Bunlardan ilk olarak beş adet hayvan derisi toplamanız gerekiyor. Diğer kısım olarak üç adet demir külçe elde etmeniz gerekiyor. Bu kısımda derilerin tavşanlardan falan değil ineklerden toplamanız gerekiyor.

Minecraft Eyer Yapımı

Crafting Table Üzerinde Yapım Kısmı

Bu saydığım eşyaları bulmakta sıkıntı çekiyorsanız size kısa bir anlatım yapayım. Deriler için kırlara çıkıp inek arayarak ya da inekleri toplayıp ahır yaparak bir miktar ineği öldürüp derilerini almalısınız. Demi külçeleri yapma kısmında ise madenlere girip demir cevheri arayıp onları toplamanız lazım. Daha sonrasında ise fırında pişirip kendiniz için külçe haline getirmiş olursunuz. Ekipmanların hepsini tamamladığınızı varsayarak size yapım kısmını anlatmaya başlıyorum. Öncelikle Crafting Table üzerinde işlemlerimizi yapacağız. İlk olarak tam orta noktaya bir adet demir külçe yerleştirmelisiniz. Sonra ise sağ ve sol alt çaprazlarına da demir külçe koymalısınız. Ardından en ortanın bir altı boş kalacak biçimde derileri doldurmalısınız. Bu sayede bir adet eyer almış olursunuz. Bu arada fener yapımı hakkında olan yazımıza bakmak isterseniz buraya bırakıyorum.

(Kendiniz Yapamıyorsanız) Alternatif Durumlar

Diyelim sizin oynadığınız sürüm eski ve eyer yapamıyorsunuz. Bunun için birkaç yöntem bulunuyor. Bu yöntemler daha çok sizin  bulmanız ile alakalı durumlar. İlk bulabileceğiniz yer ise köye baskın yapan büyük dinozor benzeri yaratığı kestiğiniz zaman onun üzerinden düşüyor. Diğer yöntem ise Nether portal yapıp orada bulunan Dungeons yani kalelere saldırıp sandıklardan almak olacaktır. Okuduğunuz için teşekkürler. Kalın sağlıcakla 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here