Minecraft Fener Yapımı Nasıldır? Tüm Detaylar!

0
223
Minecraft Fener Yapımı

Minecraft fener yapımı sizlerin merak ettiği bir konu olduğu için size bu konu hakkında detaylı bir rehber hazırladık ve en kolay biçimde fener yapmanızı sağlayacak önemli bilgiler verdik. İlk olarak genel malzemeler ve nasıl bulunduğu hakkında konuştuk. Daha sonra ise yapım kısmına değindik ve en son fenerin sağladığı özellikleri anlattık.

Fener Malzemeleri

Malzeme olarak öncelikle iletken bloklara sahip olmanız gerekir. Mesela demir blok, altın blok, red stone bloku örnek olarak verilebilir. Siz kendi keyfinize göre fenerin altında bulunan yapıyı değiştirebilirsiniz. Daha sonra ise obsidyen maddesine sahip olmalısınız o da lav ve su birleşiminden oluşuyor. Üç adet obsidyenin yanında kumlarla yapılan normal camlardan beş adet gereklidir. En zor olan kısım ise Nether Yıldızına sahip olmalısınız. Bu yıldızı Nether’a giderek ya da totem kullanarak Witcher yapıp öldürmeniz gerekir. Bu yıldız yaratığın üzerinden düşen bir eşyadır.

Minecraft Fener Yapımı

Minecraft Fener Yapımı

Ekipmanların hepsini tamamladığınızı varsayarak size yapım kısmını anlatmaya başlıyorum. Öncelikle Crafting Table üzerinde işlemlerimizi yapacağız. İlk olarak tam orta noktaya Nether Yıldızını yerleştirmelisiniz. Daha sonra en alt kısımdaki üç adet boşluğa obsidyenlerinizi koymalısınız. Kalan boşlukları ise topladığınız normal camlar ile doldurmanız gerekmektedir. Eğer iletken blok yapmak istiyorsanız orada bulunan madenleri bütün boşluklara eşit olarak dağıtarak blok oluşturabilirsiniz.

Fenerin Özellikleri

İsterseniz farklı renk camlar ekleyerek fenerin beyaz yanan ışığını farklı renklere dönüştürebilirsiniz. Ayrıca fener üzerinden girip tıpkı iksirler de bulunduğu gibi farklı özellikler basabiliyorsunuz. Bu arada daha fazla bilgi için iksir yapımı hakkında olan yazımıza bakabilirsiniz. Mesela önceden topladığınız madenleri ya da ekstra artan blokları çevirerek bu madenler ile kendinize hızlı koşma, can yenileme, görünmezlik gibi özelliklerden bazılarını basabilir ve daha da güçlenebilirsiniz. Elbette bu özel büyüleri belli bedeller karşılığında kendi karakterinize kazandırabiliyorsunuz. Ancak daha estetik ve renkli istiyorsanız birden fazla fener koyabilirsiniz. Hem bir yeri net olarak işaretleyerek orayı bir daha kaybetme ihtimalini azaltmış olursunuz. Eğer mekandan ayrılırsanız fenerin yaydığı ışığı takip ederek varmak istediğiniz mekana rahatça ulaşabilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkürler. Kalın sağlıcakla 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here