Minecraft Huni Yapımı Nasıl? Gerekli Malzemeler

0
152
Minecraft Huni Yapımı

Minecraft huni yapımı nasıldır ve huni için gerekli olan malzemelerin ne olduğunu anlattık. Malzemelerin bulunması için yapmanız gereken işlemleri sizlere açıkladık. Ayrıca oyun içerisinde bulunan sistemlerde huninin kullanım alanlarını ve huni ile yapabileceğiniz tasarımları tarif ettik. İlk olarak ihtiyaç olan malzemeleri ve nasıl bulabileceğinizi anlatarak başlayacağız.

Minecraft Huni Yapımı İçin Gerekli Malzemeler

İlk olarak oyunda en çok kullandığımız madenlerden biri olan demir kullanacağız. İlk olarak beş adet demir külçesi yapmalısınız. Daha sonrasında ise her oyunda onlarca kullandığınız eşya olan sandık yapacaksınız. Sandık yaparken iki adet olarak değil bir adet sandık yapacaksınız. Bu malzemeler ile yapabileceğiniz huni sayısı olarak bir adet huni yapabiliyorsunuz. Ayrıca bu eşya da diğer eşyalar gibi malzemelerden koyulduğu sayının miktarına göre doğru orantılı olarak üretim miktarı artmaktadır. Demir külçeleri bulmak için madene inip demir bulup bunları kullanmanız gerekmektedir. Sandık ise odun kesip sekiz adet tahta blok oluşturarak gayet basit biçimde yapabilirsiniz.

Minecraft Huni Yapımı

Huninin Kullanım Alanları

Huni diğer eşyalar ile oldukça uyumlu bir biçimde çalışmaktadır. Özellikle farm sistemleri yani otomatik üretim sistemleri kullanacaksanız kesinlikle birkaç huni yapıp sisteme uygun biçimde yerleştirmelisiniz. Sizin işinizi oldukça kolaylaştırır. Eğer bir sistemde boşluğa düşen eşyalar oluyorsa tam düştüğü konuma bir adet huni altına ise sandık koymalısınız bu sayede hem huninin içine hem de fazlası sandığını içine depolanmış olur. Depo alanı dolduğu zaman ise eşyaları toplayıp başka bir yere aktarmalısınız. Ancak daha fazla huni ve sandık yerleştirerek yana doğru uzatırsanız daha fazla depolama alanı elde edersiniz. Bu sayede uzun süre üretip biriktirerek gelen eşyalarda kayıp yaşamamış olursunuz. Bu arada Minecraft Ray yapımı hakkında olan yazımıza bir bakın derim.

Table Üzerinde Yapım Kısmı

İlk olarak basit bir huni için Table üzerinde sağ ve sol iki kısmı Demir Külçe ile doldurup tam ortaya daha önceden yaptığınız sandığı yerleştirerek oluşturuyorsunuz. Orta kısmın en alt olan boşluğa da bir adet demir külçe koymanız gerekmektedir. Son olarak huniyi alıp istediğiniz sistemde rahat biçimde kullanabilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkürler. Kalın sağlıcakla 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here