Mobile Legends Rütbeler Neler? Nasıl Rütbe Kasılır

0
166
Mobile Legends Rütbeleri Nelerdir

Bugünkü yazımızda Mobile Legends dereceli liginde en alt kademeden en yukarıya nasıl yükselebileceğiniz ve bu rütbelerin neler olduğundan bahsedeceğiz. Mobile Legends rütbeler genel olarak çoğu oyundan aşina olduğumuz şekilde düzenlenmiştir. Gelin birlikte bunları inceleyelim.

Mobile Legends Nedir?

Mobile Legends, League of Legends, DOTA ve Heroes of the Storm gibi oyunlara oldukça benzeyen bir MOBA oyunudur. Eğer bilgisayarınızda veya mobil cihazınızda MOBA türünde herhangi bir oyun oynadıysanız ve ilginizi çektiyse bu oyunu da kavramanız oldukça kolay olacaktır. Oynamayanlar için kısa şekilde özetlememiz gerekirse, 5’er kişilik iki takım karşı karşıya geliyorsunuz. Oyunda üst, orta ve alt koridor olmak üzere karşı takım oyuncusuyla karşılaşacağınız 3 alan bulunuyor ve her koridorun üzerinde 2 adet dış turret, 1 adet iç turret mevcut. Oyunda amacınız herhangi bir koridor üzerinden turretları yıkarak en sonda bulunan çekirdeği yok etmek.

Maç Türleri

Mobile Legends’da dereceli ve klasik olmak üzere kendinizi geliştirebileceğimiz 2 mod bulunmakta. Bunların haricinde bilgisayara karşı oynamayı seçebilir veya klasik oyun modundan farklı olarak tek bir koridor bulunan “Kulüp” modunu oynayabilirsiniz. Özel ve Dereceli modlarına girebilmek için 7 ve 8 karakter seviyesine ulaşmanız gerektiğini ayrıca belirtmek isteriz.

mobile legends rütbeleri nelerdir nasıl rütbe yükselinir
Oyun içerisinden bir kare

Kahramanlar

Mobile Legends’da yaklaşık 50 farklı kahraman bulunuyor. Ancak oyuna başladığınızda tüm bu kahramanları oynayamıyorsunuz. Bunun yerine her hafta değişen 10’lu kahraman rotasyonu bulunuyor. Bu ücretsiz kahramanlara ek olarak oyunda biriktirdiğiniz oyun parası ile her bir kahramanın kilidini açabilir ve beğendiğiniz kahramanı oynamak için ücretsiz rotasyona girmesini beklemeye son verebilirsiniz.

Mobile Legends Rütbeler

Mobile Legends Rütbeler toplamda 26 adet olmakta. Bu rütbelerin isimleri Savaşçı, Elit, Usta, Büyük Usta, Epik, Efsane ve Mistik olarak belirlenmiş. Bu rütbeler kendi içinde 3, 4 ve 5’e ayrılmakta. Bu rütbelerden Savaşçı ve Elite 3’e, Usta 4’e, Büyük Usta, Epik ve Efsane de 5’e ayrılmakta. Mistik rütbesi en üst rütbe olup kendi içinde ayrılmamaktadır. Kümeler arası geçiş yapmak için yıldız toplamanız gerekiyor. Alt kademe sayısı kadar yıldız toplayınca bir üst Rank’ geçersiniz. Örneğin Savaşçı 1 rütbesinde olan biri 3 yıldız topladığı zaman Savaşçı 2 rütbesine geçer. Aynı zamanda Rise of Kingdoms hakkında yazdığımız yazıya da göz atabilirsiniz. İyi oyunlar 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=nSZdboIJ-cw

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here