Mount ve Blade 2: Bannerlord Kasma Sorunu Çözüm Yolu!

0
159
Bannerlord Kasma Sorunu Çözümü

Bannerlord, çıktığı günden beri yükselişte olan ve birçok oyuncu tarafından olumlu eleştiri alan TaleWorlds şirketinin yayınladığı bir oyun. Oyun yeni piyasaya sunulması ve geliştirme aşamasında olduğu için bazı sorunlar bulundurmakta. Yeni çıkarılan yamalar bu sorunları düzeltiyor fakat bazı sorunlar için oyuncunun eliyle değiştirilmesi gereken bazı şeyler oluyor. Bunların başında Bannerlord kasma sorunu geliyor ve bu kasma sorunu neredeyse herkeste mevcut. En iyi bilgisayarlar bile bazı ayarların yanlış olması sebebiyle bu sorundan muzdarip. Gelin bu gün bu soruna bir kaç çözüm yolu bulalım.

Mount & Blade 2: Bannerlord

Büyük bekleyişin ardından Mount & Blade 2: Bannerlord 30 Mart 2020’de çıktı. Oyun ilk olarak 27 Eylül 2012 yılında TaleWorlds tarafından duyuruldu. 21 Kasım 2013 tarihinde de geliştirici günlükleri yayınlanmaya başladı. Uzun ara sonrası 5 Ağustos 2015’te Gamescom‘da oyunun ilk oynanış videosu yayınlandı ve bazı yeni özellikler anlatıldı. Oyunun grafikleri daha iyi gölgeleme ile önceki oyun olan Mount & Blade: Warband’a göre gözle görülür düzeyde daha iyi hale getirildi. Tabi oyunun geliştirme aşamasında olması kasma sorunlarına sebep oluyor. İşte kasma sorununun çözümü.

Bannerlord Kasma Sorunu Çözüm Yolları

Öncelikle yapacağımız ayarlar oyunu görüntü konusunda sizi sıkıntıya düşürmeyecek, serinin eski oyunu olan Warband oynuyormuş gibi hissettirmeyecek hem de ekran kartınızı, işlemcinizi ve bilgisayarınızı çok fazla yormadan Bannerlord kasma sorununu tarihe gömecek. Oyunu açıp ayarlara giriyoruz. Ardından Ses sekmesini açıyoruz ve aşağıda bulunan Ses Kanallarını, Düşük moda alıyoruz. Bu işlemcinize daha az yük binmesini sağlıyor.

Bannerlord Kasma Sorunu Nasıl Çözülür?
Bannerlord Muharebe Meydanı

Bu işlemden sonra Görüntü sekmesine geliyoruz ve burada yapacağımız ilk şey oyunu Çerçevesiz Tam Ekran moduna almak oluyor. Ekran Çözünürlüğümüzü 1360×768 olacak şekilde ayarlıyoruz. Kare Sınırı ve Dikey Yenileme sizin kendi bilgisayarınıza göre belirlemeniz gereken yani deneme yanılma yöntemi ile ayarlanabilecek ayarlardır. Dikey yenilemenizi Yarım yaparsanız FPS’niz 30’a, Tam yaparsanız FPS’niz 60’a sabitlenir. Bu sekmedeki ayarları bitirdikten sonra Görüntü sekmesine geçiş yapıyoruz. Burada bütün ayarları detaylı olarak anlatmak yerine oyunun bize sunduğu genel seçeneğinden GPU Hafızasını zorlamayacak şekilde Düşük veya Orta seçeneğini işaretleyebilirsiniz. Eğer diyorsanız ki GPU Hafızamı hiç yormak istemiyorum o zaman Çok Düşük olarak da ayarlayabilirsiniz. Bu işlemlerden sonra oyundan hala kasma sorunu mevcutsa tek yapabileceğiniz şey yeni yamalar beklemek olacaktır. Bannerlord’da daha iyi oyun için mod arayışındaysanız Bannerlord Modları ile ilgili yazımızı da kontrol edebilirsiniz. İyi oyunlar 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here