PlayStation 5 Fiyat Ne Kadar?

0
117
PlayStation 5 Çıkış Tarihi

PlayStation 5 Fiyat Ne Kadar? Sony İnteractive Entertainment PlayStation 5’in çıkış tarihini ve fiyatını açıkladı. Geçtiğimiz günlerde ise PlayStation Türkiye PlayStation 5 diskli versiyonunun fiyatını açıkladı. Peki PlayStation 5 Türkiye için ne zaman çıkış yapacak? PlayStation 5 Dijital versiyonu Türkiye için ne zaman çıkış yapacak? Fiyatı ne kadar olacak? Sizler için araştırdık ve yazdık. Herkese keyifli okumalar.

PlayStation 5 Hakkında

Sony’nin yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 hakkında aktarılanlar şu şekilde;

Merakla beklenen an geldi, PlayStation 5 tanıtıldı.Tasarımıyla göz kamaştırmaya devam ediyor. Dikey tasarıma sahip olan PlayStation 5 tüm modellerin yanı sıra rengi ve tasarımı ile kullanıcılarına muhteşem bir deneyim yaşatmaya hazırlanıyor. Tasarımın yanı sıra karşımıza iki ayrı model ile çıkmakta olan PlayStation 5, standart ve dijital edition olarak iki modelini tanıtmıştır. Dijital edition modelinde herhangi bir optik sürücüye sahip değildir. Bu yüzden tüm oyunlar internet üzerinden indirilmektedir. Bu iki tasarımda ise aynı entegre giriş çıkışlara sahiptir. Yeni bir işlemci ve RAM ile karşımıza çıkmış olan PlayStation 5 En büyük yeniliklerden birisi olan ise içinde ultra yüksek hızlı SSD’nin yer almış olmasıdır. Kullanıcılarına hız deneyimini ve oyun zevklerini üst sınırlara taşımaktadır. 4K özellikli ekranlar için 120 HZ çıkış ile 120 FPS desteğine kadar yüksek çerçeve hızında akıcı bir oyun deneyimin keyfini çıkarmaya hazırlanın.

PlayStation 5 Fiyat Ne Kadar? Türkiye İçin Ne Zaman Çıkış Yapacak?

PlayStation Türkiye geçtiğimiz günlerde PlayStation 5 Türkiye fiyatı ve çıkış tarihi için bir tweet paylaştı. Türkiye için 8299 TL’lik satış fiyatı ile 19 Kasım’da satışa çıkacak. Ancak o zamana kadar fiyatı artabilir veya azalabilir, PlayStation 5 bunun içinde bir bilgilendirme paylaşmış.

PlayStation 5 Fiyat

Peki PlayStation 5 Dijital Versiyonu?

PlayStation 5 Dijital Versiyonu için ise bir fiyat açıklaması yapılmadı ancak çıkış tarihi ise 2021 olarak açıklandı. Hangi ayda çıkacağı net olarak açıklanmadı. Açıklandığı zaman bir güncelleme ile yazımıza ekleriz.

PlayStation 5 Fiyatı Ne Kadar

Evet pek sevgili Oyunoxs okuyucuları, PlayStation 5 Türkiye fiyatı ve çıkış tarihi bu şekilde açıklandı. Xbox Series S ve Series X için duyurulan fiyattan 1000 TL daha ucuz olacak PlayStation 5 diskli versiyonu 19 Kasım’da satışa sunulacak. Bir sonraki yazımızda görüşünceye dek kendinize çok iyi bakın, hoşça kalın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here