PlayStation 5 Fiyatı ve Çıkış Tarihi Belli Oldu!

0
120
PlayStation 5 Fiyatı ve Çıkış Tarihi Belli Oldu

PlayStation 5 Fiyatı ve Çıkış Tarihi Belli Oldu! Başlıklı yazımızda yeni çıkacak olan bu oyun konsolunun fiyatını ve çıkış tarihini sizler için yazdık. Ayrıca PlayStation 5 oyun konsolu hakkında önemli bilgileri ve detaylarını derledik. Genel anlamda tasarımı hakkında bazı bilgilere yer verdik.

PlayStation 5 Nedir?

PlayStation 1995 yıllarının sonunda ilk satışa çıkarılan monitörü bulunmayan bir oyun konsoludur. PlayStation 1 ismiyle ilk çıkışını yapmıştır. PlayStation serisinin şu anda satışta olan son serisi ise PS4 (PlayStation 4) olarak bilinmektedir. Sony bu markası ile oyun piyasasının yaklaşık 25 yılını kaplamıştır. En son olarak duyurulan PS5 ise herkesi heyecanlandırdı ve bir merak içinde bıraktı. 11 Haziran günü yapılan “Future of Gaming” etkinliği ile kafamızda bulunan bazı soru işaretlerini cevaplarını verdiler. Ayrıca 8K çözünürlük gibi güzel özelliklerden de bahsedildi. Bazı yeni gelecek oyunlar tanıtıldı. Örneğin Spider-Man oyununun yeni bir DLC’si geleceği ve adının Miles Morales olacağı açıklandı.

PlayStation 5 Fiyatı ve Çıkış Tarihi Belli Oldu
Sony tarafından paylaşılan PS5 Görseli

PlayStation 5 Özellikleri ve Tasarımı

Yukarıda bulunan görselde ki gibi görünen konsolumuz hem dik hem de yatay olarak kullanılabilecek. Ayrı olarak iki sürüm olarak çıkacak. Birinci sürümü disk sürücüsü bulunan yani CD vb. şeyler ile kullanabileceğiniz. Elbette farkı fotoğraf üzerinde de görebiliyoruz. Diğer versiyon ise dijital versiyondur. Bu konsol ise sadece dijital oyun alımı yapılan konsoldur. Zamanla azalan kutulu oyun satışlarının ardından dijital versiyonu doğru bir tercih olmuş ve PS serisinin en uzun konsolu olmuş. Ancak en çok merak konusu olan kısım ise soğutma işlemini güzel bir biçimde sağlayabilecek düzeyde bir tasarımı olması.

PlayStation 5 Fiyatı ve Çıkış Tarihi Belli Oldu
Yatay kullanım halinde PS5 görseli

PlayStation 5 Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Sony tarafından net bir fiyat açıklaması gelmemesine rağmen ABD satış fiyatı 499 dolar olması bekleniyor. Hem dolar kuru hem de Türkiye’de bulunan vergiler sebebiyle 6500-7000 TL arası bir fiyat bekleniyor. Sony 11 Haziran gününde olan etkinlikte resmi bir çıkış tarihi açıklaması yapmasa da çoğu araştırmacı ve oyuncuya göre en geç 2020 senesinin aralık ayında çıkması bekleniyor. Ancak Corona döneminde bulunduğumuz için sürenin uzatılma ihtimalide bulunmaktadır. Ayrıca PS5 konsolunu beklerken King Of Avalon oynayabilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkürler. Kalın sağlıcakla 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here