PUBG Ghost Ne Demek?

0
171
PUBG ghost ne demek

PUBG Ghost Ne Demek sorusu çoğu oyun içeriği izleyicilerinden ve yeni nesil oyuncular tarafından merak edilen bir konu oldu. Bizde bu konu hakkında detaylı bir anlatım yaptık. Genel anlamını açıklayıp nasıl yapıldığını ve yaptığınız zaman karşınıza çıkan sorunları, durumları net bir biçimde anlattık.

PUBG Ghost Ne Demek 

Ghost esas olarak İngilizce anlamı ile hayalet anlamına gelen bir kelimedir. Ancak burada biraz daha mecazi bir anlam olarak kullanılmış. Bizim bahsettiğimiz bu anlam ise yayıncılar yayın yaparken oyuna girip onların oyununa girmek için zamanlarını denk getirmeye çalışıyorlar. Aynı oyuna giriş yaptıysa yayını arkada açıp içerik üreticisinin harita üzerinde bulunan yerini belirliyor. En son kısım olarak yayıncının yanına gidiyor ve onu takip ediyor ya da öldürüyor. Bu tarz oyuncuların yaptığı harekete ghostlamak diyoruz. Bu işlemlerin yapan kişiye de ghost deniyor. Alt kısımda bulunan paragraflarda bu durumun size getireceği sorunları ve yayıncılara getirdiği sorunları açıkladık.

PUBG Ghost Ne Demek
PUBG ghost ne demek

Yayıncıların Yaşadığı Durumlar

Mesela şu şekilde bir empati sistemi yaptırmak istiyorum. Siz yayını açmışsınız ve rekabetçi bir biçimde oyuna girip bir üst rütbeye geçmek için ciddi ciddi oynamaya başladınız. Karşınıza sizi duvardan gören bir hile geldiği zaman ne kadar çok sinir olacağınızı tahmin ediyorum. Ghost mevzusu tıpkı bu biçimde yapılan diğer bir durum diyebiliriz. Karşınızda hile biri varmış gibi oluyorsunuz ve yerinizi bildiği için gelip sürekli sizi arkada vuruyorlar. Ayrıca bu durumu bir oyunda yalnızca bir kişi yapmıyor. Belki diğer yayıncıları falan izlediyseniz Wtcnn gibi yayıncıların etrafını sarıp araya alıp öldürüyorlar. Tabii en meşhur olan ise Rammus’a Uberlik yapan ghostlarıdır ki bunlar en masumları olabilir.

Yapmanız Durumunda Aldığınız Riskler

Şimdi en önemli kısımlardan birine geldik. Anlattığımız bu durum oyun içerisinde hile kategorisine giriyor. Eğer sizi report ederse ya da adınızı alıp yayın tekrarı ile e-posta gönderirlerse para verip aldığınız hesabını süresiz olarak banlanır. Yani hesabınız yasaklanır ve bir daha o hesap ile oynayamazsınız. Oyunu bir daha oynamak için yeniden para verip oyunu almanız gerekecektir. Bu nedenle ghostlamanızı hiç tavsiye etmem. PUBG ghost ne demek hakkında olan yazımızın sonuna geldik. Ayrıca PUBG kademeleri ve rankları hakkında olan yazımıza bir bakmanızı öneririm. Okuduğunuz için teşekkürler. Kalın sağlıcakla 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here