PUBG KD Nedir? Tüm Detaylar!

0
259
PUBG KD Nedir

PUBG KD Nedir sorusu birçok oyuncu tarafından merak edilen bir konu oldu. Bizde bu sorulara net bir cevap vermek için bu yazıyı hazırladık. Ayrıca daha detaylı bir anlatım yapabilmek için size oyun içerisinde bulunan istatistik sistemi hakkında önemli bilgiler vermeyi unutmadık. Herkese keyifli okumalar.

PUBG Mobile için ucuz UC almak istiyorsunuz ancak aradığınız fiyatları bulamıyor musunuz? Fiyatlar sizin için biraz fazla mı geliyor? O zaman size DostGame’yi öneriyoruz! Şu anda %26 indirimle PUBG Mobile UC satın alabilir ve %50 indirimle PUBG Mobile 17. Sezon Royale Pass’i satın alabilirsiniz. Buradaki bağlantıdan ucuz PUBG Mobile UC için DostGame’in sayfasına bakabilirsiniz!

PUBG KD Nedir?

Çoğu savaş oyununda bulunduğu gibi PUBG içerisinde de bir leş yani kill sayma sistemi bulunuyor. Aynı zamanda kill sayacı dışında diğer değerler için de sayaçlar bulunuyor. KD için diğer önemli unsur olan doğma miktarı bu sayaçlardan birine örnek olarak gösterilebilir. Daha önemli olan kısım ise bu iki sayaçların oluşturduğu değerlerin oranlarıdır. Bu oranı bir nevi sizin oyunculuk düzeyiniz hakkında bilgi verir. Eğer bu oranı 1 ve 1’e yakın düzeyde olursa iyi bir oyuncusunuz. Eğer oranınız 2,5 üzerinde ise çok iyi bir oyuncu olduğunuzun göstergesidir. Bu değeri artırmak için oynadığınız her maçta kill sayınız en az 2 olmalı ki bu değer artmaya başlasın. Hem bu sayede sadece KD kazanmış olmazsınız aynı zamanda rütbe atlama ihtimalide oldukça artar.

PUBG KD Nedir
PUBG KD Nedir? K.D Ratio ne anlama gelmektedir?

PUBG İstatistikleri

Önemli olmasa da oyun hakkında birçok detay ve maçlarınız hakkında bilgileri başarılı biçimde öğrenebilirsiniz. Maçlar hakkında önemli bilgi olarak kaç dakika hayatta kaldığınızı ve hangi silahlar ile ağırlıklı olarak oynadığınızı görüp kendi oyun kalitenizi artırabilirsiniz. Bu bilgi ekranından kendi KD oranlarınız her oyun modu üzerinden görebilirsiniz. Oyun modu olarak duo veya solo olarak ayrı ayrı maç kazanma ve kaybetme oranlarına bakabiliyorsunuz. İsterseniz her sezon için özel olan detaylara bakıp rütbe ve maç bilgilerine bakarak kendi oyun tarzınızı geliştirebilirsiniz. Bu bilgiler arasında biraz havalı kısma kaçan ise kaç metre uzaktan adam vurduğunuzu ve maksimum mesafenizi görebiliyorsunuz. Tek bir maç içerisinde aldığınız maksimum kill bu tarz havalı şeylerin başında gelen önemli bir etkendir. Ayrıca sizin değerleriniz ile oyun içerisinde hangi tür oyuncu olduğunuzu gösteriyor. Mesela siz pusucu oyunculardan ya da agresif oyunculardan olursanız bu ekranda belli olmaktadır.

Evet pek sevgili Oyunoxs okuyucuları, sizler için “PUBG KD Nedir? Ne işe yarar?” araştırdık ve yazdık. Ayrıca LOL Maç geçmişi hakkında yazımıza bakmayı unutmayın. Ucuz UC için ayrıca DostGame’ye bakmayı unutmayın. Okuduğunuz için teşekkürler. Bir sonraki yazımızda görüşünceye dek kendinize çok iyi bakın, hoşça kalın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here