Pubg Mobile Render Sorunu Çözümü Güncel (2020)

0
163
pubg mobile render sorunu

Bu yazımızda mobil oyuncuların en sevdiği oyunlardan olan Pubg Mobile oyunundaki render sorunu hakkında araştırmalar yaptık. Yaptığımız araştırmalar sonucu elde ettiğimiz tüm bilgileri sizler için derledik. İşte render sorunu hakkındaki tüm bilgiler!

Pubg Mobile Hakkında Genel Bilgilendirme

Pubg Mobile ekranınız herhangi bir yerine tuş atayarak ve o tuşlara basarak oynadığınız bir oyundur. Oyun Battle Royale (hayatta kalma) oyunudur. Oyun 100 kişi olarak başlar. Oyun alanı daraldıkça mavi bir gaz sizin canınızı götürür bu gazdan kaçarak alan içine girmeniz gerekmektedir. Oyunda birbirinden farklı haritalar ve oyun modları vardır. İstediğiniz haritada istediğiniz moda girip arkadaşlarınızla eğlenebilirsiniz. Bizim bugünkü konumuz olan oyunda tıpkı bir hile gibi her yerin gidip gelmesi kısa adıyla render sorunu hakkında tüm bilgileri sizlere vereceğiz.

Pubg Mobile Render Sorunu Neden Ortaya Çıkar?

Pubg Mobile oyunundaki bu render sorunu çoğu oyuncunun başına bela olmuştur. Oyuna girdiğiniz andan itibaren oyundaki evler, ağaçlar vb. nesneler görünüp görünmemeye başlar. Render sorunu tam olarak budur. Peki bu sorun neden ortaya çıkar. Bu sorunun ortaya çıkmasındaki temel sebep oyun içindeki internet zayıflığıdır. Ayrıca cihazınızın şarjı azaldıysa bunlada ilgili olabilir cihazınızı kontrol edip biraz dinlendirmelisiniz.

Pubg Mobile Render Sorunu Çözümü

Biz size bu render sorunu hakkında hem mobil hem emülatör için çözümler vereceğiz. Genelde çok karşılanmayan bir sorun olan render sorunu çözümleri mobil için işte bunlar:

  • Ping değeriniz yüksek olabilir.
  • Cihazınız çok ısnması render sorununa yol açabilir.
  • Oyuna bağlandığınız sunucu yavaş olabilir.
  • Cihazının şarjı azalmış olabilir.

Eğer bu sorunlar varsa sorunları çözmelisiniz. Mesela cihazınızın şarjı azaldıysa şarjını yükseltin. Ping değeriniz yüksekse düşürmeye çalışın ve oyuna bağlandığınız sunucuyu kontrol edin.

pubg mobile render sorunu

Render sorunu sadece mobil cihazlarda değil emülatör cihazlardada karşılaşılan bir sorundur. Biz size emülatör hakkında çözümlerde sunacağız. İşte emülatör çözümleri:

  • İlk olarak emülatör sürümünün son sürümde olduğunu kontrol edelim.
  • Değilse emülatörü- güncelleyelim.
  • Sonrasında emülatör ayarlarından OpenGL+ kısmını seçelim
  • Kaydet dedikten sonra kapatıp tekrar açıyoruz.

pubg mobile render sorunu

Büyük bir ihtimal render sorunu çözülmüştür. İyi eğlenceler. Pubg Taarruz Tüfeği Silahları En Çok Hasar Veren Hangisi? isimli yazıyı buradan okuyabilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkürler. İyi günler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here