PUBG Tabanca Türleri Ve Nasıl İyi Silah Kullanılır?

0
123
PUBG Tabanca Türleri

PUBG Tabanca Türleri Ve Nasıl İyi Silah Kullanılır? Nasıl PUBG oynarken çok kill (leş) alınır? Oyun performansı nasıl arttırılır? Bu yazımızda sizlere PUBG oyununda bulunan tabancalar (handguns) hakkında önemli ipuçları ve taktikleri vereceğiz. Tabancaların genel özelliklerini inceleyeceğiz. En kullanışlı tabancayı belirleyeceğiz.

PUBG Nedir?

PUBG 2017 yılında PC platformlarında çıkmış bir video oyunudur. Breenden Greene tarafından tasarlanan oyunumuz PUBG Corporation tarafından geliştirilip yayımlanmıştır. Halen geliştirmeler almaktadır. Ayrıca ülkemizde de oldukça popüler olan PUBG Mobile oyununun babası sayılmaktadır. İki oyunda aynı geliştiricilere aittir. Battle Royale türünde olan oyunumuz çeşitli yeni modlar ile farklı egzotik oyun türlerine de benzemiştir. Ayrıca Battle Royale oyun türü belli bir alan içerisinde insanların hayatta kaldıkları ve son alana doğru savaşarak ilerledikleri oyun türüdür. Oyunumuz Battle Royale türünün atalarından sayılmaktadır.

PUBG Tabanca Türleri Ve Nasıl İyi Silah Kullanılır

PUBG Tabanca Sistemi

Oyunumuzda tüfekler, sniper (keskin nişancı) tüfekleri, hafif makinalı tüfekler, ağır makinalı tüfekler, pompalı tüfekler, tabancalar, bombalar ve bomba atar tarzı silahlar bulunmaktadır. Bunlardan ayrı olarak istisnai farklı silahlarda vardır. Örneğin; crossbow bunlardandır. Bizim konumuz ise tabancalardır.

PUBG Tabanca Türleri Ve Nasıl İyi Silah Kullanılır
Oyunumuzdaki P18C tabancası

P92: İtalyan yapımı baretta silahının çakmasıdır. Silah 3 adet eklenti kabul eder. Bunlar sight (üst eklenti) , muzzle (namlu eklentisi) , Mag. (uzatılmış şarjör) 9mm cephaneye sahiptir ve bir şarjörü 29 mermi alır.

P1911: Birinci dünya savaşında kullanılmış Amerikan Colt 1911 tabancasının benzeridir. Tabancalar arasında oldukça güçlü bir tabancadır. Başlangıç için avantajlı bir silahtır. 3 eklenti kabul etmektedir. Aynı biçimde bu silahımızda da sight, muzzle, Mag. 45 ACP cephanelidir ve bir şarjöründe 7 adet mermi alır.

R1895: 7.62 mm cephane kullanan eski bir tabancadır. Yalnızca muzzle eklenti kabul eder. Bir şarjörü 7 mermi alır.

P18C: Avusturya yapımı Glock serisinden Glock 18 diyebiliriz. Tam otomatik moda sahip olan bu tabancamız yakın mesafelerde oldukça avantajlıdır. Sight, muzzle, Mag. 9mm cephane tipine ve 3 tane eklentiye sahiptir. Bir şarjörü 17 adet mermi almaktadır.

R45: Yüksek hasar verme kabiliyetine sahip bu silah sadece red dot sight eklentisini destekler. 45 ACP mermi tipine sahiptir ve bir şarjörü 6 adet mermi almaktadır.

SAWED-OF: Minimalize edilmiş bir av tüfeğidir. Yalnızca muzzle eklentisi destekler. 12 gauge cephanesi ile bir şarjörde 2 adet mermi bulunur. Yakın mesafede etkilidir.

Deagle: İsrail yapımı olan Deagle silahının replikasıdır. Sight ve Mag. eklentisi desteklemektedir. 45 ACP mermi tipi ile bir şarjörü 7 mermi almaktadır ve hasarı en yüksek tabancadır.

Skorpion: CZ silahlarının replikası niteliğinde olan bu silahın hasarı düşük olsa da tam otomatik atış moduna sahiptir. Sight, muzzle, kabza, Mag. eklentilerine sahiptir. 9mm cephane tipi ile bir şarjörde 20 mermiye sahiptir.

Flare Gun: Drop (yardım paketleri) gelmesi için kullanılan işaret fişeğidir. Gerçek hayatta da izciler tarafından kullanılmaktadır. Bir mermi kapasitesine sahiptir.

Ayrıca oynayacak oyun bulamıyorsanız 3 oyun tavsiye ettiğimiz yazımıza bakmanızı öneririm.  Okuduğunuz için teşekkürler. Kalın sağlıcakla 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here