PUBG Yeni Harita Çıktı! – KARAKİN ve Detayları

0
116
pubg yeni harita Karakin

Merhaba değerli Oyunoxs okurları. Bugün sizler için PUBG yeni harita hakkında bilgi toplamaya çalıştık. Bu haritanın büyüklüğü nedir? En iyi loot nerede çıkar? Hangi silahlar ile oynamak daha avantajlı? Gibi aklınıza gelebilecek birtakım soruların yanıtlarını bulduk ve derledik. Oyuna yeni eklenen harita Karakin, oyunculara istediği aksiyonu verdi mi? Gelin vakit kaybetmeden bakalım.

PUBG Yeni Harita Karakin’e Genel Bakış

Öncelikle Erangel, Miramar, Sanhok ve Vikendi‘nin yanına oyunun en küçük haritası olarak eklendi. Oyunun klasik 100 kişilik haline karşı bu haritada yalnızca 64 oyuncu oluyor. Bu özelliğiyle onu diğer haritalardan ayırıyor. Adeta ufak bir Miramar haritası olan Karakin de çok fazla tepe bulunuyor. Bunun başlıca sebeplerinden biri de 2×2 olmasıdır. Bol çatışma ve aksiyonlu oyunların adamıysanız bu harita tam size göre. Bu hızlı geçen çatışmada bizden tavsiye seri silahlara yönelmeniz. Oyunun şüphesiz en önemli kısmı atladığınızda başlıyor. Çoğu zaman şanslı kişi silahı en erken alır ve diğer rakiplerini gafil avlar. Bu hareketi yapan siz olursanız oyun içerisinde güzel loot(eşya toplama) yapar ve galibiyete emin adımlarla koşarsınız. Karakin küçük bir yer ve bolca pusu kurma yeri var. Bizden tavsiye gözünüzü dört açın!

 pubg yeni harita Karakin görseli
Karakin haritası

PUBG Sezon 6 da Neler Var?

Bildiğiniz gibi 22 Ocak tarihinde PUBG’nin 5. sezonu sona erdi. Ardından gelen Sezon 6 da bizi büyük değişiklikler karşıladı. Bu güncellemenin boyutu 8GB olması dikkat çekti. Yeni sezonda gelenlere bir göz gezdirdik ve şu şekilde sıraladık:

  • Vikendi Vedası

PUBG’nin karlı haritası olarak tanıdığımız Vikendi’nin yerini kısa süreliğine 2×2 büyüklülüğü ile dikkat çeken Karakin alıyor.

  • Karakin’e Özel Bomba

Karakin’i farklı yapan noktalardan biri ise çoğu duvar ve yapının kırılabilir olması. Bunu için de yeni fırlatılabilir bir yapışkan bombamız mevcut. Bu bomba yardımıyla duvarlar ve yerler patlatılabilecek. Bomba atıldığında çıkan melodik ses, oyuncular tarafından dikkat çekti.

  • Siyah Alan (Black Zone)

Bu alanın genel amacı oyuncuların binalarda pusu kurmalarını önlemektir. Eğer siren sesini duyduğunuzda olduğunuz konumu tekrar kontrol etseniz iyi edersiniz. Karakin haritasında aktiftir.

  • Motorlu Planör

2 kişilik bu araca Erangel ve Miramar haritalarında da rastlıyoruz. Haritada hızlı ama tehlikeli yolculuk için bire bir.

Umarım sorularınıza yanıt olabilmişizdir. Eğer Valorant’a da merakınız var ise Valorant Türkiye Discord Turnuvası Maçları‘na bakmayı unutmayın. Bir başka yazıda görüşmek dileğiyle.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here