RAFT Nasıl Oynanır? Raft Kaç Kişi Oynanır?

1
170
raft kaç kişi oynanır

Raft, 2018 Mayıs’ta erişime açılan, Redbeet Interactive tarafından geliştirilmiş bir macera hissini de doruklarda tutan şu an erken erişim hayatta kalma oyunudur. Küçük bir sal ile başlarsınız ve oyun boyunca, salınızı genişletmenize ve hayatta kalmayı biraz daha kolaylaştırmanıza yardımcı olacak kaynaklar için loot toplayacaksınız. Yol boyunca, inanılmaz derecede takıntılı bir köpekbalığını durdurmanın yanı sıra durmak için adalara rastlayacaksınız. oyun güncel olarak 1.92 GB boyutunda yani oyun ve grafik zevkine kıyasla küçük bir depolama alanı gerektiriyor. Gelelim Raft kaç kişi oynanır? Raft nasıl oynanır? gibi sorulara.

Raft Kaç Kişi Oynanır?
raft kaç kişi oynanır

Raft, bizi ve arkadaşlarımızı okyanusun ortasına koyan ve mükemmel bir hayatta kalma deneyimi sunan bir oyun. Oyun sizi 2×2 lik bir salda başlatıyor elinizdeki kancanızla çevrenizdeki akıntıdan topladığınız ürünlerle salınızı genişletmenizi amaçlıyor ve tabi ki oyun boyunca size eşlik edecek köpekbalığı dostunuz da yanı başınızda oluyor.  Salı genişletmeye Raft hem TPP (3.şahıs) hem de FPP (1. Şahıs) bakış açısı ile oynanabiliyor kendi beğeninize göre oyun içinde değiştirebilirsiniz mesela inşa yaparken TPP oldukça kullanışlı oluyor. Raft oyun çökmesi, ping vb sıkıntılar yaşamamanız için maksimum 6 kişi oynanması gereken bir oyun. Bir oyuncu sunucu oluyor ve oyunu kaydettiğiniz sürece sunucu olarak farklı arkadaş kadronuz ile de oynamaya devam edebilirsiniz oyunun hikaye modu için minimum 8 saatlik oyun süresi gerekiyor. Hayatta kalma unsurları oldukça basit ve iyi ayarlanmış durumda.

Raft nasıl oynanır?

raft kaç kişi oynanır
Salınız, bir yatakta uyumanız, yemek hazırlamak için bir ızgara yapmanız veya tuzlu suyu temizlemek için bir arıtma yapmanız ve hatta yeni planlar yapmak için yakınlarda bir araştırma masası bulundurmanız için yeterince büyük olduğunda işler ilginçleşiyor. Yeni bir malzeme bulunduğunda (Adanın kıyısında dalış yaptığınızda; demir, bakır, yosun vb) ön koşul olarak onu araştırma masasında araştırmalısınız bu şekilde yeni şeyler craft edebilirsiniz. Daha sonra kendi sebzelerinizi yetiştirmeye, çiçek veya ağaç dikmeye başlayabilir ve kendi mobilyalarınızı inşa etmeye başlayabilirsiniz. Bulduğumuz adaları keşfetmek istemeniz durumunda demir atmak  çok önemli olacaktır. Durdugunuz adada bitki örtüsü oldukça gür olabilir oradan mango, hindistancevizi, çiçekler vb ürünler toplayabilirsiniz. Su altında bulunan değerli cevherlerı ve hurdaları da toplayabilirsiniz. Mızrak ve yay, her zaman yakınımızda gizlenen köpek balığıyla savaşmak için elimizde olmalı. Daha stratejik bir yaklaşıma sahip olanlar, köpek balığını uzaklaştırmak için tuttuğu balıklardan yem yapıp onu kullanabilir. Ya da köpek balığı yemi olarak bir “arkadaş” da getirebilirsiniz tabi.

raft kaç kişi oynanır

Arkadaşınızla birlikte çalışmak ve keşfetmek bu oyunda bir zevktir. Raft’ın en büyük yararı, kusursuz iş birliği bu da oyuna farklı bir hava katıyor. Arkadaşlarınızla iş bölümü yapıp okyanusu ve karayı keşfetmek için bir ekip olarak çalışabilirsiniz. Bir kişi gıda ve sal üstündeki düzen ile ilgilenirken birkaç kişi dalış yapabilir  ya da adayı gezebilir. Büyük adalara ulaşmaya başladığınızda adayı 2 kişi önce bir gezmenizi önerebiliriz çünkü bazı adalarda yırtıcı hayvanlar mevcut sizi kolaylıkla öldürebilirler.

Sistem gereksinimleri

Minimum;

İşletim Sistemi: Windows 7 or later
İşlemci: 2.6 GHz Dual Core or similar
Bellek: 4 GB RAM
Ekran Kartı: GeForce GTX 500 series or similar
DirectX: Sürüm 11
Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
Depolama: 3 GB kullanılabilir alan
İlave Notlar: 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir

The Long Dark ve Green Hell sevdiyseniz ve deniz tutmuyorsa bu oyun sizin için biçilmiş kaftan! Amazon Ormanlarında Cennet! Yoksa Cehennem Mi? GREEN HELL OYNANIŞ !

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here