Roblox Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir? Neler Gereklidir?

1
342
Roblox Kullanıcı Adı

Çoğu arkadaşımızın bildiği üzere Roblox ülkemizde oldukça meşhur bir oyundur. Bu oyunda bulunan önemli sistemlerden birin kullanıcı adı sistemini inceleyeceğiz. Roblox kullanıcı adı değişimi için gerekli olan bir şeyler var mı inceledik ve sizlere en kolay biçimde kullanıcı adınızı değiştirmeniz için yapmanız gerekenleri derledik. İşte tüm detaylar!

Roblox Hakkında Genel Bilgi

Roblox çok büyük bir oyun yapma oyuna diye adlandırabileceğimiz bir yapıya sahip ilginç bir oyundur. Ülkemizde oldukça sağlam bir kitleye sahip olan oyunumuz tekli veya çoklu oyunculu olarak oynanabiliyor. İlk olarak 2006 yılında çıkış yapan bu oyun Reality Engine oyun motoru ile yapılmış bir video oyunudur. Roblox Corporation tarafından geliştirilmiş ve mobil dahil bir çok platformda oynayabilmeniz için hazırlanmış bir oyundur. Özellikle legolara benzer yapıya sahip olması ile beraber oldukça dikkat çeken bir oyun olmuştur. Tür olarak ise neredeyse her tür oyun bulabileceğiniz bir platform. Bence hayatınızda bir kere denemelisiniz. Oyun ücretsiz ve düşük sistemli olması ile gayet rahat ulaşılabilir.

Roblox Kullanıcı Adı

Roblox Ayar Sistemi

Roblox ayarları insanlar için oldukça basit bir biçimde tasarlanmış. Genel anlamda her ayarlamayı Roblox sitesi üzerinden hesabınıza giriş yaparak bir çok ayarı yapabiliyorsunuz. Siteye girişinizi yaptıktan sonra en sağda bulunan çark kısmına basarak orada bulunan settings yani ayarlar bölümüne gitmeniz gerekiyor. Ayrıca oradan isterseniz dark yani karanlık modu aktif edebiliyorsunuz. Buradan genel bilgiler değiştirilebiliyor. Mesela şifre, e-posta, cep telefonu numarası, cinsiyet, dil, doğum tarihi bunlara örnek gösterilebilir. Ancak kullanıcı adında bulunan sistem bu sistemlerden biraz daha farklı biçimde tasarlamışlar.

Roblox Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir?

Bu kısımda ise yukarıda anlattığım yere giriş yapmanız gerekiyor ancak farklı bir durum olduğu için ona değineceğim. Bildiğiniz üzere kullanıcı adınız aynı zamanda oyunda karakterler ile aranızda gördüğünüz ad olarak kullanılmakta. Bu nedenle ayrı bir öneme sahiptir. Ancak adınızı değiştirmeniz için 1000 Robuxa yani Robloxun gerçek para ile alınan para birimine ihtiyacınız var. Bunu ya kendiniz para yükleyerek ya da çekilişler ile veya hediye olarak alabilme ihtimaliniz. Aynı ayar menüsünde bu Robuxu vererek değiştirebilirsiniz. Ayrıca Roblox Promo Kodları verdiğimiz yazımıza bakmanızı tavsiye ederim. Okuduğunuz için teşekkürler. Kalın sağlıcakla ve keyifli oyunlarla 🙂

1 YORUM

  1. Merhaba premium’lar için isim değiştirmek 1000 robux mu,yoksa haftada bir kez olacak şekilde ücretsiz mi?Bazı yerlerde 9.99$ üyeliği ve üstü için ücretsiz yazıyordu ama tam emin olamadım.Biliyorsanız yardımcı olabilirmisiniz?

    Teşekkürler,

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here