Rocket League Türkçe Yapma! Epic Games Güncel 2020!

0
172
Rocket League Türkçe yapma

Çoğu oyuncu tarafından bilinen ve ücretsiz oyun vermesi ile nam salmış Epic Games firması verdiği oyunlardan biri Rocket League olmuştu. Ancak oyun Steam üzerindeki gibi Türkçe olarak gelmiyor ve İngilizce kalıyordu. Oyun içerisinden bir değiştirme seçeneği bulunmuyordu. Bizde Rocket League Türkçe yapma sorusuna cevap olması için bu yazıyı hazırladık. Ayrıca diğer ücretsiz Epic Games oyunları için sitemizi takipte kalabilirsiniz.

Steam Üzerinde Rocket League

Genel anlamda oyun ilk olarak Steam üzerinde çıkış yapmıştı. Çoğu kişi oyunu ilk alırken ücretini ödeyerek satın almışlardı. Ayrıca oyun içi ekstra içerikleri de DLC yani ek paket biçiminde ayrı bir ücret karşılığında almışlardı. Hem de otomatik olarak oyun açılırken Türkçe Dil seçeneği seçili biçimde başlıyor. Şuan da oyunun Steam üzerinde bulunan sürümüne sahip iseniz oyununuzda hiçbir sıkıntı yaşamayacaksınız. Ancak eski sisteme göre Steam içerisinde oyuna belli başlı değişiklikler getirildi. Eski sistemi ile aynı olarak çalışan bir satın alma işlemi bulunmuyor. Eğer detaylarını merak ediyorsanız Epic Games paragrafına bakabilirsiniz.

Rocket League Türkçe yapma
Rocket League Türkçe yapma

Epic Games Üzerinde

Oyun Steam içerisinde ücretli olarak satılırken Epic Games üzerinde ücretsiz olarak veriliyor. Epic Games üzerinden hesabınıza giriş yaptığınız zaman kendi profil fotoğrafınız falan gibi özelleştirmeler bulunmuyor. Neden diye soranlar için söyleyeyim, şuan herhangi bir bilgi yok. Önceden Steam üzerinden oyun ve DLC yani ek paketler alınabilirken artık Steam üzerinden hiçbir şekilde alım yapılamıyor. Ancak ileride yeniden gelir mi konusu da net olarak belli değil. Diğer yandan önceden oyunu Steam üzerinden almış olanlar Rocket Pass ya da bazı başlangıç paketleri ya da özel paketleri oyun içi mağazasından kredi para birimi ile satın alabiliyorlar. Gerçek para ile kredi paketi satın alınabiliyor.

Rocket League Türkçe Yapma

Bu işlem sizi çok uğraştırmayacak bir kod girme işlemi olacak. Epic Games başlatıp sol alt kısımda bulunan ayarlar bölümüne girmelisiniz. Daha sonra en alt kısıma kadar inip oyunları yönet kısmından Rocket League bölümünü açmalısınız. Burada bulunan ek komut değişkenleri seçeneğini işaretleyip çıkan yazı satırına bu kodu ‘-language=trk’ girmelisiniz. Sonra buradan çıkıp oyuna giriş yapıp keyfini çıkartabilirsiniz. Ayrıca Rocket League Rank sistemi hakkında olan yazımıza bakmanızı öneririm. Okuduğunuz için teşekkürler. Kalın sağlıcakla 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here