Rust Gece Görüş Güncellemesi Mayıs 2020

0
145
Rust Gece Görüş

Birçok Rust oyuncusunun sıkıntı çektiği zamanlar akşam saatleridir. Oyun yapımcısı Facepunch Studios, Rust gece görüş gözlüğü güncellemesi yayınladı. Artık gecelerin bitmesini beklemeyeceğiz, kamp ateşini yakıp yanında oturmayacağız. Bu gözlüğü takıp silahımızı elimize alıp gece savaşlarına katılabileceğiz. Öncelikle oyunu tam olarak bilmeyenler için kısaca oyundan bahsetmek isterim.

Rust Nasıl Oynanır?

Rust öncelikle bir hayatta kalma oyunu olduğu için, yapmanız gereken bazı işleriniz olacak. Önceliğiniz loot yapmak olmalı. Oyuna girdiniz elinizde bir kaya ve bir meşale ile başlarsınız, kaya ile hem odun toplayabilir hemde taş kazabilirsiniz. Birde Bitkilerden kumaş toplayabilirsiniz. Bu topladığınız eşyalardan kendinize Taş balta ve Taş kazma yapabilirsiniz, ayrıca Avlanma Yayı da yapabilirsiniz. Sonrasında ise avlanma gelmelidir. Kendinizi Doyurmak için ve kıyafet yapabilmek için bu çok önemlidir, hayvanlardan aldığınız deri ile kendinize korunabilecek giysiler yapabilirsiniz. En önemlilerinden biri ise Ev İnşa Etmek. İlk öncelikle taş ve odununuzun olması lazım sonrada inşa planı yapıp evinizi yapabilirsiniz. Savaşabilmeniz için gerekli aletler ve  çok güçlü bir silah donanımınız olması lazım.

Rust Gece görüş güncellemesi

Rust Gece Görüş Gözlüğü Nereden Bulunur? Nasıl yapılır?

Gece görüş gözlüğünü bazı loot alanlarından bulabilirsiniz, harici daha pek çok yer mevcut örnek vermek gerekirse küre, süpermarket ve gaz istasyonlarından bulabilirsiniz. Diyelim buldunuz ama bunu evinizde kendiniz yapmak istiyorsunuz çok basit, yollardan topladığınız hurda ile kendi evinize bir tezgah koymalısınız bu tezgahlar şöyle gider; Tezgah 1, Tezgah 2, Tezgah 3.

Tezgah 1: Kolay yapılır az hurda ister

Tezgah 2: Orta zorlukda yapılır ortalama hurda ister

Tezgah 3: Zor yapılır çok büyük miktarda hurdalar ister

Tezgah
Tezgahın oyun içi görünümü

Bu tezgahlar sizin craft etme sürenizi azaltır ve bazı aletleri yapmanızda işe yarar, eğer yok ise maalesef ki bazı eşyaları yapamazsınız. Ve tabi bu eşyaları yapmak için öğrenmeniz lazım, maalesef yine hurda lazım aslında şu oyunda hurda herşey denilebilir.

Araştırma Masası
Araştırma Masasının oyun içi görünümü

Artık hurdanız var ve öğrenmişseniz size lazım olan eşyalar şunlardır. 10 Yüksek Kaliteli Metal(Metal kazarken sonunda çıkar ve fırın ile eritmeniz gerekmektedir). 2 Teknoloji Çöpü(Yeşil Kutulardan Çıkar). Tezgah 2 İster. Bunlar olursa sizde Gece Görüş Gözlüğü yapabilirsiniz. Aynı zamanda oyuna yeni gelen Rust Araba Güncellemesi yazımıza da göz atabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here