Steam yaz indirimleri 2020 ertelendi! İşte detaylar!

0
108
Steam Yaz indirimleri 2020 ertelendi tarihi

Her yıl en yaygın oyun platformu yani Steam’de yapılan Steam yaz indirimleri 2020 ertelendi. Her yıl birçok popüler oyunda indirim yapıldığı büyük etkinliğin yaz versiyonu ertelendi. Peki bu ertelenme neden oldu? İşte bu kararın detayları sizlerle!

Steam Yaz İndirimleri 2020

İlk olarak Steam yaz indirimleri nedir sorusuna cevap bulalım. Bu indirimler Steam platformunda birçok kez yapılmıştır. Ara ara birçok oyun indirime girmekte. Fakat bunların en büyükleri ve en sevilenleri Yaz indirimleri ve Kış indirimleri olarak ikiye ayrılmaktadır. Bu büyük indirimlerde birçok popüler oyun ve küçük oyun indirime girmektedir. Bu seneki Steam yaz indirimleri, Twitter’da Pavel Djundik tarafından açıklanan tarihlerle 16 Haziran ile 22 Haziran arasında yer almaktaydı.

Neden Ertelendi?

Steam yaz indirimleri 2020 ertelendi. Bu haberin nedenini çoğunuz merak ediyor olmalısınız. Steam daha önceki indirimlerde de birçok ertelenme kararı almıştı. Bu seneki ertelenmenin sebebi ise çoğunuzun tahmin ettiğiniz gibi Amerika Birleşik Devletlerin de yaşananlardan dolayıdır. Hem dünya çapında yaşanan salgından hem de George Floyd’un bir polis memuru tarafından öldürülmesi bu nedenlere girmekte. Bu sebep dolayısıyla tüm dünya ayağa kalkmış durumda. Bu yüzden de Steam, yaz indirimleri 2020’yi ertelemektedir.

Steam Yaz indirimleri 2020 ertelendi tarihi
Tarihinden bir görsel

Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşanan olaylardan sonra birçok oyun firması etkilenmiştir. Hatta Call Of Duty’nin devam oyunu olan Call Of Duty Warzone da ertelenmişti. Bunun gibi birçok oyundan sonra en büyük oyun platformlarından biri olan Steam de yaz indirimlerini üç hafta sonrasına erteledi. Geçtiğimiz günlerde ise Rockstar Games, George Floyd’un bir polis memuru tarafından öldürülmesi sebebiyle Gta 5 online sunucularını kapatmıştı. Bunu ise “Black lives matter.” mesajı yani “Siyah hayat önemlidir.” ile yayınlamıştı.

Ne Zamana Ertelendi?

Etkinlik için doğru zaman olmadığını düşünen Steam yetkilileri, Steam yaz indirimlerini 9 Temmuz ile 14 Temmuz tarihleri arasına erteleme kararını planlıyor. Yani etkinliğin başlama tarihi 23 gün kadar ertelenmiş gözüküyor. Counter Strike Global Offensive oynuyorsunuz ve kaç Fps aldığınızı bilmiyor musunuz? Biz de sizlere yardımcı olmak için Counter Strike Global Offensive Fps gösterme kodunu gösterdik, göz atabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here