Team wtcN Twitch Rivals Turnuvası’nda Mağlup Oldu!

0
123
Team wtcN Twitch Rivals

7 Haziran 2020 de oynanan Twitch Rivals Valorant EU2 finalinde Türkiye’nin gururu Team wtcN, turnuvayı Team Duno’nun arkasında 2. sırada kapatıyor. İkinci olarak kasalarına tam $7,250 koyan takım, gelecekteki turnuvalara da katması bekleniyor. Böylelikle Riot Games’in yeni FPS oyunu Valorant’ta bir Türk takımı kendini tüm dünya’ya tanıtmış oldu. Turnuvadaki üstün Jett performansıyla düşmanlarına göz açtırmayan Mehmet Yağız ” cNed ” İpek dikkat çekti. Team wtcN Twitch Rivals detaylarına geçelim.

Twitch Rivals Grup Aşaması

16 takımın bulunduğu EU2 turnuvasının takımları ve grupları şu şekildedir;

Team wtcN Twitch Rivals

Team wtcN’ın yanı sıra turnuvada Team Mithrain, Team AlpTV ve Team unlostv de buluyor. 1W-2L performanslarıyla Team Mithrain ve Team AlpTV grubu 3. sırada bitirirken, zorlu C grubundaki Team unlostv evlerine galibiyetle dönemediler. Bu takımlarında önümüzdeki turnuvalara daha çok çalışıp başarı göstereceklerine şüphemiz yok. A grubunun lideri Alman takımı Team nookyyy olurken, B ve C gruplarında ağırlıklı Rus oyuncuları olan Team Exileshow ve Team Duno gruplarını lider bitiriyor. Turnuvada İsveç ve Polonya takımları kendilerini istedikleri gibi gösteremedi.

Team wtcN Twitch Rivals

Team wtcN İkincilik Hikayesi

Ferit ”wtcN” Karakaya’nın kaptanlığında Team wtcN; ikincilik macerasına D grubunda Team Orb, Team PAGO3 ve Team Sfory nin yanında başlıyor. İlk galibiyetini Team PAGO3’e karşı Bind haritasında 13-6 skorla almıştır. Hemen ardından Haven’da Team Orb ile kozlarını paylaşan Team wtcN, onları da 13-4 yenerek hanelerine 1 galibiyet daha yazdırdı. Son grup maçı olarak yine Haven’da Team Sfory maçını 13-2 gibi ezici bir skorla kapatan Team wtcN, grup aşamasını 3W-0L ile lider kapatmıştır. Ayrıca Team PAGO3 – Team Sfory maçını 13-0 kazanan Polonyalı PAGO’nun ekibi büyük dikkat çekti.

Play-off maçlarına kalan 8 takımın içinde bulunan Team wtcN, çeyrek finalde Team Lothar’ı (13-7) mağlup ederek adını yarı finale yazdırdı. Yarı finalde Team Izak’e karşı çok çekişmeli bir seri izleyen Team wtcN, (13-11) ve (13-12) skorlarıyla geriden gelerek galibiyeti almayı bildi. Serinin ilk maçı Haven’da geçerken, o maçta cNed’in aldığı 1v5 ace(bela) topluluk tarafından yılın en iyi hareketine aday gösterildi. Böylece finalin ismi Team wtcN vs Team Duno oldu.

7 Haziran 17:00’de başlaması planlanan seri, EU1 finalinin erken bitmesiyle biraz erkene alındı. Dersine iyi çalışan Team Duno seriyi (13-4) ve (13-4) olarak hızlıca kapatmayı bildi.

Rakip takım çok daha iyi hazırlanmış şekilde karşımıza çıktı. Elimizden geleni yaptık. Başaramadık ama çok iyi dersler çıkardık. Umarım gelecek turnuvalarda bir Türk takımı bu tarz önemli turnuvalarda şampiyon olur. Seviliyosunuz <3 -@feritkw

Team wtcN Twitch Rivals Kadrosunda Kimler Var?

Turnuvada ikinci olan Team wtcN takımında kimler var?

Ferit ”wtcn” Karakaya

Adını ilk defa LoL’ın profesyonel alanında duyuran Ferit’in ilk takımı HWA idi. 2012 yılında GameX’te düzenlenen ilk LoL turnuvasını kazanmıştır. Bazı gelişmelerden dolayı LoL kariyerini sonlandırıp tam zamanlı yayıncılığa geçmiştir. Hala yayıncılığa devam etmektedir.

Burak ”Rogu” Eryol

Burak da Ferit gibi eski esporculardandır. Kariyerine yayıncılıkla devam etmektedir. Oyun hizmetleri, Beşiktaş, Dark Passage, Galakticosi SuperMassive, Aurora ve Royal Youth gibi birkaç takımda forma giymiştir.

Mehmet Yağız ”cNed” İpek

Profesyonel kariyerine Counter Strike oyunu ile başlayan cNed, 2019 yılında Zula ekibi ICE Warriors ile 2 sezon boyunca maçlara çıkmıştır. Valorant turnuvası ile birçok kişi tarafından fark edilmiştir.

Semih ”Legoo” Selvi

Yine CS:GO dan tanıdığımız profesyonel oyunucu Legoo da Valorant kadrosunda yer alan isimlerden. Turnuvadaki Reyna performansı dikkat çekmişti.

Kerimhan ”Kero”  Durmaz

Arka sokaklardan tanıdığımız Kerimhan, CS:GO da tokmakhead olarak tanınırdı. O da bu kadroya yakışan isimlerden.

Eğer Valorant’ta crosshair nasıl yapılır bilmiyorsanız ilgili yazımıza ulaşabilirsiniz. Başka bir haberde görüşmek dileğiyle.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here