Tellstones Duyuruldu… Riot Games’in Yeni Kutu Oyunu! (Güncelleme)

0
129
Riot Games Tellstones Oyununu Duyurdu

Tellstones Duyuruldu… Riot Games’in Yeni Masaüstü Kutu Oyunu olacak olan “King’s Gambit nasıl oynanıyor? Ne zaman çıkacak? Bu oyunu nasıl alabilirim? Kaç kişi oynanıyor?” sizler için bu soruları araştırdık ve yazdık. Herkese keyifli okumalar.

Tellstones Nedir?

King’s Gambit bir masaüstü kutu oyunu. Strateji, hafıza ve blöfe dayanan bu oyun League of Legends hikayesinde de yer almaktadır. Demacialı askerlerin sefere çıktıkları zaman ya da boş zamanlarında kendi aralarında oynadığı bu oyunu artık bizler de evlerimizde oynayabileceğiz. Bu oyundaki amacımız ise taşların üzerinde bulunan simgeleri (kılıç, kalkan, terazi, çekiç gibi) sırayla tahmin etmeye çalışacağız ya da karşımızdaki rakibe bu sırayı unutturarak onun yanlış söylemesini sağlamaya çalışacağız. Ona bu sırayı unutturmak ise tamamen size kalmış durumda. İsterseniz söze tutun veya isterseniz de rakibiniz düşünürken onlara yanlış taş isimleri söyleyin. Bunlar rakiplerinizin dikkatini dağıtmak için birkaç yoldan bazıları. Oyun için oluşturulan Tellstones.com sitesinde ise Riot Games oyunu tanıtmak için şöyle yazmış;

HAFIZADAN DAHA FAZLASI

Tellstones: King’s Gambit Runeterra dünyasında oynanan unutulmaz bir blöf, strateji ve hafıza oyunu. Kazanmak için oyunu oynamaya değil, karşındaki oyuncuyu oynatmaya odaklanman lazım.

Tellstones

Peki Bu Oyunu Aynı Anda Kaç Kişi Oynayabileceğiz?

Bu oyun için önerilen oyuncu sayısı 2 ile 4 kişi arasında değişmektedir.

Tellstones Ne Zaman Çıkış Yapacak?

Riot Games maalesef şu an için resmi bir çıkış tarihi duyurmadı. Tellstones.com sitesinde “Yakında geliyor” olarak belirtilmiş.

Peki Bu Oyunun Oynanış Süresi Ne Kadar?

Oyunun tahmini oyun süresi 10 ile 20 dakika arasında değişmektedir.

Tellstones Oyunu

Evet pek sevgili Oyunoxs okuyucuları, Riot Games’in yeni masaüstü kutu oyunu King’s Gambit oyunu hakkında şu an için belli olan detaylar bu şekilde. Hem yurt dışında hem de Türkiye’de ne kadar ücretten satılacağı ise şu an için belli değil.  Fiyatları duyurulduktan sonra bu yazımıza bir güncelleme ile ekleyeceğiz. Eğer League of Legends turnuvaları olan Clash hakkında yazdığımız yazımıza bakmadıysanız, bir göz atabilirsiniz. Bir sonraki yazımızda görüşünceye dek kendinize çok iyi bakın, hoşça kalın.

Güncelleme

Tellstones: King’s Gambit için Riot tarafından bir oynanış rehberi yayınlandı ve oyunun fiyatı $30 olarak duyuruldu. TL fiyatı ise şu an için belli değil.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here