Valorant 1.09 Yama Notları

0
107
Valorant 1.09 yama notları

Valorant’a dün (29 Eylül 2020) Valorant 1.09 yama notları sizler için bu yazımızda geçirdik. Oyunda büyük değişiklikler yapıldı. Özellikle önemli ajanların ve silahların nerf yemesi dikkatleri çekmiş durumda.

Valorant 1.09 Yama Notları

Genel olarak yamadan bahsetmek gerekirse çok fazla kullanılan Jett ve Omen ajanlarının nerf yemesi en önemli not. Diğer bir önemli not ise Brimstone ve Viper’ın güçlendirilmesidir. Ajanlarda yeniliklerin bu kadar olmasının ardından silahlardaki en önemli yenilik Operator’un nerf yemesi oldu. Detaylar için yazıyı okumaya devam edin.

Ajan Yenilikleri

Omen

Paranoya: Atış efekti isabet alanını daha doğru belirtecek şekilde güncellendi. Özellikle de görüş alanına doğru ilerlerken.

Paranoya’nın genel anlamdaki gücü konusunda temkinli davranıyoruz. Ancak ilk adım olarak, Paranoya’nın isabet ettiği oyuncuların ekranda etki alanı dışında görünmesine neden olan görsel hatayı düzeltmek istiyoruz.

Jett

Keskin Fırtına(Seri Atış) için Keskin Fırtınanın uzun menzillerde gerektiğinden daha etkili olması çok dengesiz dendi. Seri Atış arka arkaya kullanılmadan önce geçmesi gereken süre arttı: 0,33 saniye >>> 0,45 saniyeSeri Atış olarak atılan hançerlerin hasarı artık 12 metreden sonra doğru orantılı olarak azalıyor (maksimumda 35 hasara kadar düşüyor).Seri Atış’ın kafadan vuruş çarpanı azaldı: 3x >>> 2x

Viper

Viper turlara artık 100 yakıt ile başlıyor. Asit Havuzunun etkisi olan savunmasız zayıflatması artık Viper’ın asidinden çıktıktan sonra da 2 saniye devam ediyor. Viper’ın İni: Yetenek kullanılırken hareket hızı iki katına çıktı.Viper artık yetenek kullanımından sonra silahını hızlıca kuşanıyor. Bu süre silahlara göre değişse de silah kuşanma süresi ortalama 0,4 saniye azalmış olacak.

Reyna

İmparatoriçe atış hızı ilavesi azaltıldı. %25 >>> %15

Brimstone

Kuvvet İşareti: Kuvvet İsareti’nin atış hızı ilavesi arttı: %10 >>> %15

Silah Güncellemeleri

Operator

  • Bedeli arttı: 4500 >>> 5000
  • Dürbün modunda hareket hızı azaldı: %76 >>> %72
  • Silah ölü alanının isabetliliğini kaybettiği hareket hızı değişti: %30 >>> %15 (daha kısa sürede isabetliliğini kaybediyor ve durduktan sonra daha uzun bir sürenin ardından isabetlilik kazanıyor)
  • Atış hızı azaldı: 0,75 >>> 0,6
  • Anında kuşanma süresi düzenlendi: 0,3 >>> 0,5 (küreye dokunduktan, bombayı çözmeye veya yerleştirmeye başladıktan, Jett’in Duman Bulutu’nu kullandıktan ve Phoenix’in Falso’sunu kullandıktan sonraki kuşanma durumu)
  • Bacaktan vuruş hasarı azaldı: 127 >>> 120

Tüm Silahlar

  • Zıplayıp yere inmeden sonraki isabetlilik durumu değiştirildi: kademeli >>> ikili
  • Zıplayıp yere inmeden sonraki isabetlilik azalması süresi arttı: 0,2 >>> 0,225
  • Zıplayıp yere inmeden sonraki isabetlilik azalması değeri arttı: 5 >>> 7 (yere indikten sonraki 0,225 sn. boyunca daha az isabetli)

Aynı zamanda Valorant Etiket Değiştirme nasıl yapılır videomuza da göz atabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here