Valorant Açık Beta Çıkış Tarihi Belli Oldu!

0
137
Valorant Açık Beta Ne Zaman?

Riot Games’in yeni oyunu olan Valorant’ın resmi çıkış tarihi belirlendi. Valorant açık beta, oyuncular tarafından sabırsızlıkla bekleniyordu ve Riot Games dün bu konu ile ilgili ilk açıklamayı yaptı. İşte oyunun ne zaman açık betada çıkacağı.

Riot Games

Riot Games, şu ana kadar League of Legends oyunu ile anılıyordu. MOBA türünün muhtemelen en iyi oyunu olan League of Legends oyuna yeni gelen güncellemeler ile daha geniş bir dünyaya sahip oldu. Riot Games aynı zamanda başka oyunlar geliştirmek için çalışmalarını sürdürdü. Tek bir oyun yapıp tarihe gömülmek istemeyen Riot, VALORANT’ı geliştirdi. Oyun kapalı beta sürecinde de büyük ilgi görmüş ve rekorlar kırmayı başarmıştı. Riot, duruma bakılırsa oldukça iddialı geliyor.

Valorant Drop Düşürme

Valorant drop düşürme oyun tanıtıldığından beri herkesin yapmaya çalıştığı birçok oyuncunun oyuna erişmek için kullandığı bir yöntemdi. Fakat 22 Mayıs itibari ile droplar kapatıldı ve Valorant açık beta tarihi duyuruldu. Yani artık droplar aktif değil ve oyunu oynamak için açık betayı beklemek gerekiyor.

Valorant Açık Beta Duruldu

Valorant Açık Beta Çıkış Tarihi

Riot Games, Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile oyunun çıkış tarihinin 2 Haziran olduğu bilgisi resmiyet kazanmış oldu. Oldukça kalabalık bir beta oyuncu grubuna sahip olan VALORANT, tam sürümüyle büyük rekorlar kırmayı planlıyor. Oyun ilk başlarda bütün bölgelere erişim sunmayacak olsa da büyük bir oyuncu kitlesi oyunun açık beta sürümünü oynayabilecek. Riot Games’in oyunu ilk aşamada yayınlayacağı bölgelerse şu şekilde: Kuzey Amerika, Avrupa, Güney Kore, Brezilya, Okyanusya, Japonya olacak. En yakın zamanda bu bölgelere yenileri eklenecek ve yeni ülkeler oyuna erişebilecek. VALORANT Kıdemli Yapımcısı Anna Donlon“Amacımız her zaman için VALORANT’ı dünyanın her yerine en hızlı şekilde sunmaktı, bunu da 2 Haziran’da yapabileceğimiz için çok mutlu olduk” ifadesini kullandı.

Valorant Twitch İzlenme Rekoru

Twitch’te VALORANT’ın kapalı betası başladığı gün çok ciddi bir ilgi ile karşılaşmıştı. Platformun canlı yayın izleyici rekorunun zorlandığı o gün, 1,7 milyon seyirci oyundan ilk görüntüleri görmeye çalışıyordu. Twitch’in rekoru, 1,74 milyon seyirciyle League of Legends’ta bulunuyor. Aynı zamanda Valorant Türkiye Discord Turnuvası ile ilgili yazımıza da göz atabilir ve nasıl turnuvalara katılacağınızı öğrenebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here