Valorant Arkadaş Ekleme Nasıl Yapılır? Tüm Detaylar!

0
134
Valorant Arkadaş Ekleme Nasıl Yapılır Tüm Detaylar

Valorant Arkadaş Ekleme Nasıl Yapılır? Tüm Detaylar! Başlıklı yazımızda son zamanlarda oldukça popüler olan Valorant oyununda bulunan arkadaş sistemini inceledik ve nasıl kullanılacağını anlattık. Hem de diğer oyunlarda biraz daha farklı olarak tasarlanan nickname (takma ad) koyma sistemine de ufak bir biçimde yer verdik.

Valorant Hakkında Genel Bilgi

Valorant Riot Games tarafından geliştirilmiş bir FPP shooter tarzı video oyunudur. Riot Games tarafından ilk kez bu tarz bir oyun gelmesi biraz ilginç olmuştu. İlk olarak 2019 yılının sonlarında bu tarz bir oyun geleceği duyurulmuştu. Bu oyunda diğer Riot oyunları gibi ücretsiz olacak ancak içerisinde kozmetik ağırlıklı mikro ödemeler yani oyun içi satın alımlar olacaktır. 5v5 karakter seçmeli bu oyunda harita bilgisi, taktikler ve özel hareketler büyük pay alıyorlar. Rekabetçi maç sistemi ile beraber yeni güncellemeler gelmeye devam edecektir. 2 Haziran 2020 tarihinde açık beta olarak çıkış yaptı ancak sadece Windows platformlarına geldi. Belki ilerde diğer platformlar için bir sürüm yaparlar.

Valorant Arkadaş Ekleme

Valorant Arkadaş Sistemi

Bu oyunda LOL (League of Legends) oyununda bulunan arkadaşlık sistemi bulunsa da güzel yönde diyebileceğimiz yenilikler ve değişiklikler yapılmış. Ayrıca herkes kendi istediği takma adı kullanabiliyor. Hem de başka bir kişi bu takma ada sahip olsa bile kullanabiliyor. Bunu nasıl yaptığını merak eden arkadaşlar için hemen anlatayım. Bu oyunda sizin ayrıca bir barkod benzeri kodunuz bulunuyor bu kodunuz ise herkesin kodundan farklı olmak zorundadır. Brawl Stars oyununda olan oyuncu ID’si gibi bir yapıya sahip olan bu ID sayesinde kendi isminizi istediğiniz gibi seçebiliyorsunuz.

Valorant Arkadaş Ekleme Nasıl Yapılır?

Öncelikle ana menüde beklerken nasıl birini arkadaş eklersiniz onu göstereceğim. Menüde durduğunuzda sağ tarafta genel bir arkadaş veya sosyal kısmı barı dediğimiz yer var. Burada bulunan büyüteç işaretine tıklayarak eklemek istediğiniz kişinin adını ve yukarıda anlattığım oyuncu ID’sini girmelisiniz sonra arkadaş ekle demelisiniz. Bu işlemleri yaptıktan sonra eklediğiniz kişiye bir bildirim gidecektir. Eğer bir lobide veya oyunda birini gördüyseniz bu kişiyi skor ekranından veya lobide dururken üzerine sağ tık yaparak arkadaş ekle demeniz yeterli olacaktır. Okuduğunuz için teşekkürler. Kalın sağlıcakla 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here