Valorant Breach Rehberi (Yetenekleri Ve İncelikleri Detaylı)

0
101
valorant ajan rehberi breach

Valorant ajan rehberi Breach nasıl oynanır? Yetenekleri nelerdir? Tüm detaylarına ve inceliklerine yakından bakalım.

Breach Yetenekleri

  • [ C ] Artçı Sarsıntı: Duvarın arkasına bir yük gönderir. Gönderdiği yük kısa bir sürenin ardından patlama yaratır ve atıldığı bölgeye ağır hasar verir.
  • [ Q ] Göz Kamaştıran: Bu yetenek artçı sarsıntı gibi yine duvarın arkasına atılmaktadır. Duvarın arkasına kullanılan yük o yere bakan düşmanların 2 saniyeliğine gözlerinin kamaşmasını sağlamaktadır.
  • [ F ] Fay Hattı: Bu sefer yeteneği kullanabilmek için duvar veya herhangi bir yapıya ihtiyacınız yok . Yapı arkasından kullanıldığı taktirde bile o engellerin arkasına etki etmekte yani önünüz açık veya kapalı istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Hasar vermeyen bu yetenek kullanılan alan içerisinde deprem etkisi yaratıp rakiplerin hareketlerini kısıtlıyor. Yani kitle kontrol etkisi yaratıyor. Ne kadar uzun süre basılırsa o kadar şarjlanıyor ve daha uzun mesafeye etki edebiliyor.
  • [ X ] Zelzele (Ulti): Ultimiz yapıların arkasından veya önünden her türlü kullanılabilmekte. Kullanıldığı zaman atıldığı yerde yere deprem etkisi yaratıyor, önümüzden başlayarak kademe kademe yükseliyor ve üstünde bulunan rakipleri havaya savuruyor. Bu ulti yeteneği için 7 yük gerekiyor.
  • Dipnot: Q ve C yetenekleri için duvar olması şart değil herhangi bir kutu veya kapı gibi yapıların arkasına da kullanabilirsiniz.

valorant ajan rehberi breach özellikleri

Breach İncelikleri

Breach karakteri yetenekleri sayesinde 1v1 pozisyonlarda çok güçlü olduğu gibi takım oyunlarında da çok etkilidir. İlk olarak C yeteneğinden başlayalım. C yeteneğeni Artçı Sarsıntıyı genellikle gireceğiniz bölgeye girmeden önce herhangi bir duvar arkasında pusan adamları açığa çıkarmak için kullanılabilir. Aynı zamanda bir yapı arkasında kalmış ve tüm kaçış noktaları kapalı bir düşmanı yerinden çıkartmak içinde kullanılabiliyor. Q yeteneği düşmanın açılacağı pozisyonlarda veya bizim onlara açılacağımız pozisyonlarda baktıkları yöne doğru kullanılarak pozisyon üstünlüğünü rahatlıkla elimize alabiliyoruz. F yeteneği düşmanların gireceği bölgeye güzel zamanlama ile kullanıldığı zaman belli bir süre oyalamakla beraber yine aynı şekilde pozisyon üstünlüğü konusunda bizlere yardım edebilmekte. X yeteneği oyundaki en etkili ultilerden biri olup rakiplerimizi uzun süre etkisiz hale getirebiliyoruz. Bu ultiyi doğru zamanda ve doğru yerde kullandığımız zaman bölge kontrolünü almak oldukça basit. Ultiye yakalanan düşmanları bir anca önce gafil avlayıp attığınız bölgeyi ele geçirebilirsiniz. Savunma tarafında ise düşmanların girdiği ve bomba kurmakta olduğu bölgeye atarak hem bomba kurmasını engellerken hem de gafil avlayabilirsiniz. Valorant Ajan Rehberi Breach yazımızın sonuna geldik. Sova ajan rehberimizi de incelemek isterseniz Valorant Sova Ajanı Özellikleri Nelerdir? yazımıza göz atabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here