Valorant Brimstone Ajanı Özellikleri Nelerdir?

0
120
Valorant Brimstone rehberi

Valorant Brimstone ajanı neler yapar? İşlevleri nelerdir? Oyunlarda nasıl fark yaratır? Bu yazımızda Brimston’u genel hatlarıyla tanıyıp temel taktiklerinden bahsedeceğiz.

Valorant Brimstone Hakkında

Bildiğiniz üzere Valorant 5v5 aksiyon-macera bir FPS oyudur. İletişimin ön planda tutulması gereken bu oyunda öncelikli hedefiniz takım içi komutlar olsun. Oyunu kazanmak için öncelikli adımınız gerçek bir takım olmak olsun. Brimstone tam da böyle bir takım oyuncusu. Brimstone oynayan oyuncuların harita takibi yüksek olmalı. Takımı ile konuşup info vermek bir numaralı hedefidir. Brimstone oynarken gerekmedikçe sniper tarzı silahlar almayın. Bildiğiniz gibi Brimstone’un yetenekleri sıcak çatışmada çok etkilidir. Bu yüzden Brimstone oynarken korkmadan rakiple savaşabilirsiniz. Kod adı Çavuş olan Brimstone, takımına liderlik ederek rakiplerini alt etmek için tasarlanmıştır. Menşei Amerika Birleşik Devletleri olan bu ajan tam bir kontrolördür.

Kuvvet İşareti (C)

Brimstone’un Kuvvet işareti yeteneği hem atakta hem defansta olsun takımın yanına atarak onlara ve kendine seri atış özelliği veren bir alan oluşturur. Otomatik silahlarda ciddi avantaj sağlayan bu yetenek zamanında kullanılırsa raundu kazandırabilir. Genelde köşeleri tutarken kullanmanızı tavsiye ederim.

  • Masraf: 100 kredi
  • Yük: 2

Yakıcı (Q)

Brimstone’un yanında taşıdığı tek mermili silahından ateşlediği bu yeteneğini oldukça işlevli kullanmak mümkündür. Savunmada dar alan giriş çıkışlarına atarak alan kontrolü sağlayabilirsiniz. Saldırıda da duvar diplerine pusan rakipler için bire bir tasarlanmıştır. Bu yeteneğin takım arkadaşlarınıza ve size de vurduğunu unutmayın. Oyundaki diğer karakterlere karşı olarak yetenekleri kendi dahil herkese vurarak rakip tanımaz.

  • Masraf: 300 kredi
  • Yük: 1

Dumanlı Hava Saldırısı (E)

Brimstone’un sol kolunda bulunan ileri teknoloji haritadan işaretlediği konuma havadan görüş kısıtlayan sis bulutları atar.  Raund öncesi sol mouse butonuyla işaretlediğiniz yerlere, satın alma süresi bittiğinde sağ mouse butonuyla sis indirebilirsiniz. Brimstone’un şüphesiz imza yeteneği dumanlı hava saldırısı, oyunda gerek kuşatma olsun gerek savunma esnasında önemli yerlerin önüne atılarak takımına büyük bir alan kontrolü sağlar.

  • Masraf: 100 kredi
  • Yük: 3 / 1 yük hediye

Valorant Brimstone karakteri incelemesi

Uydu Saldırısı (X)

Yine kolundaki haritadan kullandığı bu büyük çaplı yetenek, dar alanda düşmanların baş belasıdır. Ufak bir bekleme süresinin ardından rakip tanımaz bu yeteneği kullanırken rakip takımın yerine ve kendi takımın yerine dikkat etmelisiniz. Yüksek hasara sahip bu lazer oyunun kaderini değiştirmekte bire bir.

  • Masraf: 6 Ulti Puanı
  • Yük: 1

Umarım işinize yaramıştır. Valorant’a yeni başlamışsanız ve takım oyununa önem veriyosanız Brimstone oynamanızı öneririm. Eğer Valorant Sova hakkında detaylı bilgi arıyorsanız oraya da bakmayı unutmayın. Sağlıcakla kalın.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here