Valorant Çözünürlük Değişmiyor Hatası Çözümleri!

0
181
valorant hata kodu 62 nedir

Valorant çözünürlük değişmiyor hatası birçok oyuncu tarafından büyük bir sorun olarak ortaya çıkmaya başladı. Özellikle son zamanlarda ve geçtiğimiz aylarda yoğunluklu olarak bu hata alınıyordu. Bizde net bir çözüm oluşturmak için buraya farklı çözüm yollarını topladık. Eğer bu yollarla da sorun gitmediyse yorumlara yazın yardımcı olmaya çalışacağız.

Valorant Çözünürlük Değişmiyor Hatası

Genel anlamda çoğu oyuncu kendi ayarları kısmına girdiği zaman görüntü bölümünde ayar ekranına baktığında özel diye bir seçeneğin seçili olduğunu ve çözünürlük kısmında bulunan ayarlar yerinde seçeneklere bastığı zaman bu seçeneklerin görünmediğini ya da gerçekleşmeden eski ayar direkt olarak döndüğünü söylüyor. Bu sorunu yaşayan ve aynı çözünürlükte sıkışan arkadaşlar için bazı çözüm yollarını açıklayacağız ve sizlere çeşitli alternatif yolları eklemeyi de unutmayacağız.

Valorant çözünürlük değişmiyor
Valorant çözünürlük değişmiyor Valorant çözünürlük değişmiyor

Çözüm Yolları

İlk kısımda sizin için biraz spesifik bir durum olma ihtimali olduğu için kendi kullandığınız ekran kartı markası ve modeline uygun yazılımı yükleyip güncellemesini kontrol edin. Hem Amd için hem de Nvidia markasına ait yazılım yüklü ise güncelleyin eğer yüklü değilse yükleyin. Çünkü bu tarz yazılımlar kullanım konusunda oldukça iyi optimizasyon sistemi sağlıyor. Bunun dışında farklı bir yol olarak ekran kartınızın denetim masasına girip GPU ölçeklemeyi kapatmayı deneyebilirsiniz. Ancak sisteminiz paylaşımlı ekran kartı ise İntel Graphics kısmından ya da Radeon Graphics kısmından ölçekleme bölümüne ulaşabilirsiniz. Ekstra olarak Valorant skin iade etme hakkında olan yazımızı okuyup bilgi edinebilirsiniz.

Alternatif Çözüm Yolları

Üst kısımda yazdığımız çözümler işinizi görmediyse burada bazı yolları daha göstereceğiz. İlk kısım olarak oyun dosyalarını ayarlar kısmına girip doğrulatmanız belirlediği eksik olursa indirmeniz olacaktır. Diğer yollardan biri ise ekranınız tam ekranda değilse tam ekrana çekmek olabilir. Bunların dışında kullandığınız Antivirüs programı varsa onu oyun moduna alın ya da izinlerinden Valorant izinlerini verin eğer bu kısmı yapamıyorsanız Antivirüs programınızı silmeyi deneyebilirsiniz. Ayrıca bu tarz kaliteli içerikleri daha fazla görmek ve bize destek olmak için Instagram hesabımızı takip edip yorum ve beğeni atabilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkürler. Kalın sağlıcakla 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here