Valorant Crosshair Ayarları – Nişangah Ayarları Nasıl Yapılır?

0
173
Valorant Crosshair Ayarları - Nişangah Ayarları Nasıl Yapılır

Valorant Crosshair Ayarları – Nişangah Ayarları Nasıl Yapılır? Bu yazımızda Valorant oyununda nişangah ayarlarını ve bu ayarlarla kendi nişangah ayarınızı yapmanın sistemsel olarak yapısını inceleyip sizler için kolaylaştırılmış bir kılavuz derlemesi yaptık. Profesyonel oyuncuların ayarları ve kendi ayarınızı nasıl iyi bulabileceğiniz hakkında önemli tüyolar verdik.

Valorant Crosshair Sistemi

Genel anlamda her FPS tarzına sahip oyunda olduğu gibi Valorant’da kendi içinde bir ayar sistemine sahip. CS:GO oyununda bulunan sistemden tek eksiği kopyalama özelliği olmaması. Ayrıca CS:GO Crosshair ayarları hakkında olan yazımıza bakmanızı tavsiye ederim. Ayarlar kısmında bulunan nişangah kısmından genel anlamda nişangah görünümünüzü inceleyebilirsiniz. Poligon sistemi ile aynı biçimde ayarlara kısmen ulaşabiliyorsunuz.

Valorant Crosshair Ayarları Nişangah Ayarları Nasıl Yapılır

Valorant Crosshair Ayarları

Ayarlarda nişangah kısmına girmek için arayüzde sol üstte bulunan ya da esc tuşuna bastığınızda açılan kısımdan ayarlar ve ardından nişangah kısmına basarak ulaşabilirsiniz. Bu ekrana geldiğiniz zaman ise sizin crosshair yapınız bir ön izleme olarak en üst kısımda bulunur. Bütün ayarlara buradan kolayca erişebilirsiniz. Oldukça detaylı olan sistemde tepme göstergelerinden bu görünümün saydamlık oranına ya da merkezi nokta sistemini düzenleme işlemini yapabiliyorsunuz. Nişangah yapısının iç kısmının genişliği ve bulunan çizgilerin kalınlığını ayarlamak gayet avantajlı bir özellik olmuş. Düzen olarak ise sistemli yapısı sayesinde her şeye kolay biçimde erişim sağlayabilirsiniz. Renk seçeneği çok olmasa da toplam sekiz adet renk bulunmaktadır.

Valorant Crosshair Ayarları Nişangah Ayarları Nasıl Yapılır

Valorant En İyi Crosshair Ayarı Nasıl Yapılır?

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki bu ayarı tam anlamıyla bulmak sizin elinizdedir. Kendinizi en rahat hissettiğiniz ve en iyi oynadığınız tarzı belirlemenizi gerekmektedir. Biz de bu işi kolay yapmanız için ipuçları vereceğiz. Profesyonel oyuncuların değerlerini kullanarak bu konuyu ele alacağız. Size önem sırasına göre madde madde anlatacağız.

  • Crosshair rengi sizin hem gözünüzün yorulmaması hem de haritada belli olması açısından çok önemlidir. Çoğu profesyonel oyuncu yeşil kullanmaktadır.
  • Crosshair orta nokta ayarı genel olarak kafa atışlarında kullanıldığı için önemlidir. Çoğu profesyonel oyuncu içi boş ve biraz daha dar biçimde kullanmaktadır.
  • Nişangah çizgileri tonu ya da saydamlığı atış noktanızın harita üzerinde kaybolmaması için daha opak veya siyah çizgilerle etrafı çizilmiş olmaktadır. E-Spor ile uğraşan insanların tercihi de bu yönde oluyor. Elbette bu bahsettiğim şeyler genel olarak bütün oyunculara ithaf etmek yerine oyunu daha profesyonel yönde ele alanlar için.

Okuduğunuz için teşekkürler. Kalın sağlıcakla 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here