Valorant Dereceli Sistem Nedir? Nasıl Çalışır?

0
133
valorant dereceli sistem nasıl

Selamlar herkese. Bildiğiniz üzere Riot Games’in yeni FPS oyunu Valorant 2 Haziran 2020 tarihi itibariyle dünya üzerinde sevenleriyle buluştu. Her rekabetçi FPS oyunu gibi Valorant dereceli sistem içermekte. Bu sistemde diğer oyunculardan sıyrılıp hızlıca yükselmeniz için sizi bilgilendireceğiz.

Ligler ve Valorant Dereceli Sistem Hakkında Ayrıntılar

Valorant’ta Riot Games’in League of Legends (LOL) adlı MOBA’sından alışık olduğumuz ligler bulunuyor. Oyuncular Valorant’ın dereceli sistemi nasıl işleyecek, LoL’den ne farkları olacak merakla bugünü beklediler. Bildiğiniz gibi birkaç gün önce Valorant kapalı betası bitmiş, oyunun resmen çıkması için çalışmalar başlamıştı. Bugün itibarıyle herkesin girebileceği şekilde serverler düzenlenip istemci aktif edilmişti. Liglerden bahsedecek olursak en düşük derece haliyle demir(Iron) oluyor. LoL’ün aksine bu liglerde 3 küme bulunmakta ve lig puanı(LP) hakkında kesin bir veri oyunculara verilmemekte. Yani oyununuzun sonunda lig atlayacağınızı kesin bir şekilde bilmiyorsunuz. Riot Games’in bu konudaki tavsiyeleri KDA(kill+asist/dead) oranınızı yüksek tutmanız ve oyunda pozitif bir oyuncu olmanız yönünde. Toxic bir oyuncu olmadığınız sürece gayet sağlıklı lig atlayacağınızdan emin olabilirsiniz. Unutmayın bu bir 5v5 takım oyunu.dereceli sistem

Nasıl Hızlı Lig Atlarım?

Rekabetçi oyunlarda en önemli durum her iki takımında iyi bir oyun geçirmesi için dengelemedir. Bu da gizli bir MMR(Match Making Rating) puanı gerektirir. Eğer MMR’ınız yüksek ise karşınıza ve takımınıza benzer MMR’lı oyuncular gelir. Diyelim ki smurf(yan hesap) veya düşük ligle sahip bir hesap ile arka arkaya kazanmaya başladınız. Valorant bunu tespit edip karşınıza olduğunuz ligden daha yüksek oyuncularla sizi tekrar dener. Bu maçı kaybetmeniz, bulunduğunuz MMR’ı fazla etkilemese de yükselişinizin önünde bir engel olacaktır. Böylelikle oyunda Elo Boost ve Smurf oyuncular birbirlerinin seviyesindeki oyuncularla eşleştirilecektir. Bu arada diğer Riot Games oyunlarındaki gibi hesap paylaşımı veya ticaretinin yasak olduğunu unutmayın. Elo boost kesinlikle yaptırmayın, yapanları uyarın. Takımla iletişimde zorluklar çekiyorsanız 5 kişi arkadaşlarınızla girmek daha iyi olacaktır. Hem iletişim olarak hem de uyumlu bir takım olarak oyunda fark yaratıp üst liglere tırmanabilirsiniz. Yeni karakter Reyna hakkında detaylı bilgi için Valorant Yeni Karakter Reyna adlı yazımıza bakmayı unutmayın. Görüşmek üzere.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here