Valorant En Güçlü Silah Nedir? Nerede Kullanılırsa Güçlü!

0
123
Valorant En Güçlü Silah

Valorant oyuncularının hepsi tarafından bilinen bir gerçek olan “iyi oynamak için iyi silah seçimi” açık bir şekilde bilinmektedir. Bizde sizin için Valorant en güçlü silah seçimini yapmanız için oyunda bulunan silah türlerinin en güçlülerini belirleyeceğiz. “Duruma bağlı olarak hangi silah alınmalı?” bunlara değineceğiz.

Valorant En Güçlü Silah

Valorant içerisinde altı adet farklı silah türü bulunuyor. Bu silah türlerinin hepsinin arasında özelliği faklı. Bizde her silah türü içerisinde en güçlü silahı belirleyeceğiz. Valorant oynarken silahı elinde değiştirme hakkında olan yazımızı buraya bırakıyorum. Bir bakın derim.

Sidearm (Tabancalar)

Tabancalarda en güçlü silah Sherıff olarak söylenebilir. Hem hasar olarak orta mesafede kafa atışıyla tek atabiliyor hem de hasar olarak en çok hasar veren tabancadır. Ancak diğer tabancalara göre daha fazla tepmektedir. Fiyat olarak en pahalı tabanca olması eksi yanlarından biridir.

SMGs (Hafif Makineliler)

Spectre en güçlü hafif makineli olarak nitelendirilebilir. Hasar olarak diğer SMGs silahından daha güçlü ve atış sabitliği konusunda daha başarılı bir silah. Diğer silah ise sadece yakın mesafede iş yapabiliyor. Ayrıca Spectre susturucusu ile oldukça sessiz çalışıyor.

Valorant En Güçlü Silah

Shotguns (Pompalılar)

Pompalılar genel anlamda yakın çatışmalarda yüksek hasar vermek için kullanılıyor. Judge ise otomatik atış imkanı sağladığı için daha hızlı atış yapıp düşmanı etkisiz hale getirebiliyorsunuz. Bu nedenle oyundaki en güçlü pompalı olarak size önerebilirim.

Rifles (Tüfekler) 

Bu kısımda genellikle Phantom (M4A1-S) ve Vandal (AK-47) arasında kalınıyor. Ancak ben şunu söyleyebilirim; Vandal kafa atışlarında tek atıyor ve hasar olarak yüksek ama tepmesi fazla bir silah. Phantom ise tam tersi olarak daha az hasarlı ama tepmesi az olan bir silah. Yeni başlayanlar için Phantom daha iyi ancak Vandal oynayanlar Sprey (mermileri bir noktaya toplayarak taramak) attığı ve direk kafaya vurduğu için daha güçlü diyebilirim.

Heavy Rifles (Ağır Makineli Tüfekler)

Odin en güçlüsü olarak söylenebilir çünkü hem mermi miktarı ve hasarı hem de daha seri atışları var. Ancak tepme ve hareket hızı olarak kötüdür.

Sniper (Keskin Nişancı)

Operator her türlü diğer silahtan güçlü olması ve her vuruşunuz tutturduğunuz zaman öldürmesi ile meşhurdur. Bu nedenle oyunun en çok hasar vuran silahıdır. Okuduğunuz için teşekkürler. Kalın sağlıcakla 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here