Valorant Etiket Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

0
148
Valorant etiket değiştirme

Valorant etiket değiştirme işlemi hakkında birçok soru alınıyordu. Bunun üzerine bizde hem Valorant hakkında hem de etiket hakkında bir bilgilendirme ile yazımıza başladık. Daha sonra ise bu etiketin kullanım amacına ve nasıl bir biçime sahip olduğunu anlattık. Son olarak değiştirme işleminin yapımını ve hangi biçime ne düzeyde değiştiriliyor onu anlattık. Bu arada Valorant nick değiştirme işlemi hakkında bir yazı bırakıyorum bir bakın derim.

Valorant Hakkında Genel Bilgi

Son zamanlarda e-spor olarak ve düzenlenen büyük ödüllü turnuvaları ile gündeme gelen Valorant, Riot Games firmasının en son çıkardığı rekabetçi bilgisayar oyunudur. Gerek farklı tarzda özellikleri olan karakterleri ile gerekse düşük sistem istemesi nedeniyle Türk oyuncu toplulukları tarafından çok tercih edilen bir FPS oyunudur. Hala beta sürümünde olması ile içinde bazı dengesizlikler ve hatalar bulunduruyor. Zaman içerisinde bu hatalar giderilecek ve yeni gelen içerikler ile oyun zenginleştirilecektir. Yakın zamanda güncelleme gelmesi ile çeşitli ayarlamalar yapılmıştı. Şuan sadece Windows platformu üzerinden oynayabildiğiniz için Linux veya MAC kullanıcıları biraz dişlerini sıkmak zorunda kalacaklar.

Valorant etiket değiştirme

Valorant Etiket Sistemi Nedir?

Riot Games firmasının diğer oyunlarında bulunan sistemde bir takma ismi sadece bir kişi alabiliyor. Bu nedenle insanların sinirini bozan bir durum oluşuyordu. Bu sorunu halletmek için ise Riot etiket asını verdiğimiz çözüme gitmiş. Üstelik istediğini her takma adı alabiliyorsunuz bu işlemi ise yeni getirilen etiket sistemi ile sağlıyorlar. Size ait dört haneli bir kod dizisi oluyor ve bu dizinin önünde ise (#) hashtag işareti bulunmaktadır. Belirttiğimiz bu dizin her oyuncu için farklı olduğu için siz rahatça istediğiniz takma ismi alarak kullanıyorsunuz. Arkadaş ekleme işlemi yapılırken bu kod kullanılıyor. Adınızın yanına bu kodu girip istek atması gerekiyor.

Valorant Etiket Değiştirme

Değiştirme işleminde hiçbir bedel ödemeden değiştirme işlemini yapabiliyorsunuz. İlk olarak Riot Games sitesine girerek kendi hesabınıza giriş yapıyorsunuz. Sonra Riot hesap ayarlarına girin ve oradan sol tarafta bulunan Riot ID kısmına girin. Sonra ise karşınıza çıkan kısımdan kendi etiketinizi isterseniz takma adınız değiştirin. Elbette değiştirirken etiket kısmını diğer oyunculardan farklı olmasını isteyecektir. Daha sonra oyuna girip kontrol edebilirsiniz. Ancak bu değiştirme işlemini 6 ayda bir kere yapma hakkına sahipsiniz. Okuduğunuz için teşekkürler. Kalın sağlıcakla 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here