Valorant Haven Haritası Oynanış Taktikleri!

0
168
valorant haven haritası

Riot Games tarafından bu yıl çıkartılmış olan Valorant birçok oyuncunun gözüne girmeyi başardı. Oyunda 4 adet harita bulunmakta ve her harita kendine özgü mekaniğe sahip olup oynanışı etkilemekte. Bu yazımızda sizlere Valorant Haven haritası için oynanış taktikleri vereceğiz. Aynı zamanda Bind Haritası için yazmış olduğum rehber yazımıza da göz atabilirsiniz.

Valorant Haven Haritası

Valorant haritaları arasında üç bölgenin bulunduğu ve daha geniş yapıya sahip olan tek haritadır. Haritanın büyük oluşu daha yavaş oyun severler için birebir olup bu tarz oyuncuları kendine çekmesini sağlamıştır. Bildiğiniz üzere Valorant’ta 4 adet harita bulunmakta. Bunlar Bind, Haven, Ascent ve Split adlı haritalar. Haven haritası 2 adet Savunma/Saldırı bölümünden oluşan diğer haritalara oranla daha büyük bir harita olduğu için yavaş oyunseverlere birebir. Bu harita da en iyi şekilde oynayabilmeniz için sizlere belli başlı taktikler vereceğiz.

valorant haven haritası yer isimleri

Haven Oynanış Taktikleri

Bu harita da oyuncuların dikkat etmesi gereken birçok şey bulunmakta. Bildiğiniz gibi Valorant’ın tek 3 bölge bulunan haritası Haven’dır. Bu 3 bölgeden yararlanarak bu haritada dikkat etmeniz gerekenler ise şu şekilde:

Saldıranlar İçin

  • Öncelikle savunan takımın kesin eco olacakları roundda C uzundan girmeniz size çok büyük bir avantaj sağlayacaktır. Uzaktan tekli silah ile tutmaları zor olduğundan çok rahatlıkla girebileceğiniz C bölgesine girdikten sonra da Spike’ı C uzun tarafına doğru kurarak gelen rakibi yine uzaktan avlayabilirsiniz.
  • A için bir saldırı taktiği düşünüyorsanız yapabileceğiniz en akıllıca taktik A uzundaki rakibe kendini göstermeden 3 oyuncunun A kısadan yavaşça girmeleridir. Kalan 2 oyuncu uzunda diğer oyuncuyu oyalarken kısadan giren oyuncular side kısmında bulunan rakibi kolayca öldürüp uzundaki arkadaşlarına yardım edebilirler.
  • B bölgesine girmek isterseniz yapabileceğiniz pek bir taktik yok orta pencere ve kapıdan hızlıca içeri girmeye çalışmak en iyi taktik olacaktır.

Savunanlar İçin

  • Saldıranlar için verdiğimiz bir taktikte olduğu eco olduğunuz el en az bir oyuncu silah çekebilmeli ve C uzundan gelebilecek düşmanı tutabildiği kadar tutmalıdır. Yoksa saldıran taraf çok rahat bir şekilde C girer ve round’u kaybedersiniz.
  • Yine saldıranlardan örnek verdiğimiz gibi A tutan oyuncuların A kısaya çok dikkat etmeleri gerekmektedir. Dar bir alan olması düşmana durdurmak için size olanak sağlasa da onları fark etmeden girmeleri size yüksek ihtimalle round’u kaybettirecektir.
  • B bölgesi için verebileceğim tek taktik takımınızda bu harita için mutlaka Sage bulundurmanız ve B önüne duvar çekerek orta bölgeden saldıran oyuncuları kısa süre de olsa yavaşlatması olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here