Valorant Jett Ajanı Rehberi – Jett Taktikleri

0
138
valorant jett rehberi

Valorant Jett ajanı özellikleri nelerdir? Dünyanın en popüler oyunlarından biri olan LoL yani League of Legends’ın yapımcısı Riot Games’in merakla beklenen Valorant oyunu erişime açıldığından beri büyük bir ilgi görmeye devam ediyor. Valorant’ın karakterleri ve özellikleri bir hayli merak konusu. Valorant Jett karakterinin özelliklerini sizler için araştırdık.

Tailwind(E)

Hareket ettiğiniz yöne doğru “Rüzgar Gibi” fırlarsınız. Sabit duruyosanız ileriye doğru fırlarsınız. Bu yeteneği düşandan seri şekilde kaçmak için kullanabilir ayrıcaatılan Ultilerden kaçmak için de kullanabilirsiniz. Hafifle yeteneği ile birlikte kullanıldığında ise güzel bir push yapabilir veya kurulu bpmayı çözmek için alana çok hılzı bir şekilde girebilirsiniz. Bu size alan oluşturmada avantaj sağlarken düşmanları da yüksek oranda afallatır.

  • Masraf: Her 2 öldürmede aktifleşir
  • Yük: 3

Hafifle(Q)

Hafifle yeteneği ile daha yukarıya zıplayabilir ve düşmanınıza karşı daha avantajlı bir konuma geçip onları etkisiz hale getirebilirsiniz. Hafifle yeteneğini her rauntta yalnızca iki kez kullanabilirsiniz. Hafifle yeteneği ile düşmanınızın üzerinden atlayıp onu şaşırtabilir veya yüksek bir noktaya çıkıp duman bulutunu kullanarak düşmana saldırabilirsiniz. Alacağınız High Ground ile güzel bir avantaj yakalayabilir ve round’u kazandırabilirsiniz.

  • Masraf: 200 Kredi
  • Yük: 2

valorant jett yetenekleri

Duman Bulutu(C)

Kısa süreli duman bulutu gönderip düşmanlarınızın görüşünü engelleyip onlardan saklanabilir veya onları geri püskürtebilirsiniz. Farenizi hareket ettirerek duman bulutuna istediğiniz gibi yön verebilirsiniz. Düşmanlarınıza beklemedik bir saldırı yapmak için duman bulutu harika bir yetenek.

  • Masraf: 100 Kredi
  • Yük: 3

Kayma(Pasif)

Bu yetenek, Jett’in havadan yavaşça yere doğru inmek için Space tuşuna basılı tutabilirsiniz böylece yere inerken hasar almazsınız.

  • Masraf: Yok
  • Yük: Sınırsız

Rüzgar Gibi(F)

Keskin Fırtına’da 5 adet bıçak kuşanırsınız. İsterseniz hepsini tek seferde fırlatabilirsiniz veya tek tek de fırlatabilirsiniz. Düşmanı kafasından vurursanız tek bıçak ile öldürürsünüz. Her öldürmenizde bir bıçak eklenir. Bu Ultiyi kullanırken diğer yetenekler ile beraber kullanmak büyük avantaj sağlamakla beraber düşmanların kafasını da karıştıracağından round’u kazanmanızı sağlayabilir.

  • Masraf: 6 Ulti Puanı
  • Yük: 1

Bu rehber yazımızın sonuna geldik daha fazla valorant karakter rehberi ve incelemesi için sitemize takipte kalın. Valorant Breach karakteri için yazmış olduğumuz rehber yazısına da gözatabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here