Valorant Karşılaşma Geçmişine Bakma Nasıl Yapılır?

0
159
Valorant Karşılaşma Geçmişine Bakma

Valorant karşılaşma geçmişine bakma işlemi herkes tarafından bir soru işareti olarak kalmıştı. Bunun üzerine bir araştırma yaptık ve sizler için hem karşılaşma geçmişine bakma hem de rütbelere bakma ve daha kolay biçimde rütbe atlama hakkında önemli bilgiler verdik. Genel anlamda dereceli maç sistemine değindik.

Valorant Maç Sistemi

Daha önceden FPS rekabetçi tarzında oyunlar bulunduğu için maç sistemi olarak onlardan pek bir fark bulundurmuyor. Normal maçlar, dereceli maçlar, spike hücum ve ölüm maçı olmak üzere maç türleri bulunduruyor. Aralarında farklı olarak Spike hücum modu bulunuyor. Klasik olarak dereceli maçlar 5v5 olarak oynanıyor ve derecesiz maçlarda aynı biçimde oynanıyor. Maç süreleri olarak en uzun süren maçlar dereceli, derecesiz, spike hücum olarak uzundan kısaya sıralayabiliriz. Ölüm maçı ise kişilerin leş sayılarına bağlı olarak yapıldığı için net bir biçimde sıralama söylemek pek mümkün olmuyor. Ayrıca maçlardan ayrılırsanız belli süre boyunca geçerli olan zaman kısıtlaması alıyorsunuz. O süre içerisinde maç yapamıyorsunuz.

Valorant Karşılaşma Geçmişine Bakma

Valorant Rütbeler Hakkında Genel Bilgi

Rütbe sistemi olarak Riot diğer oyunu olan LOL içinde bulunan derece sistemini temelinde barındıran bir sistem yapmış. Demir ile başlayıp sıra ile Demir 1, 2, 3, 4 olarak yükselip Bronz olup daha fazla yükselip yeni rütbelere ulaşabiliyorsunuz. İlk olarak dereceli maçlara girmek için derecesiz maçlarda 10 maç oynamış olmanız gerekmektedir. Daha sonra ise dereceli maçları oynayıp 10 adet maç kazanıp size vereceği rütbeyi görebilirsiniz. Normal olarak ne kadar çok maç kazanırsanız sizi o kadar yüksek rütbelere taşıyacaktır. Sizi bulunduğunuz rütbe ile değerlendirip ona göre uygun kişiler ile eşleştirecek ve aranızda fazla rütbe farkı olmasına izin vermeyecektir. Bu arada ranklar hakkında detaylı bir yazı bırakıyorum bir bakın derim.

Valorant Karşılaşma Geçmişine Bakma

Maç değerlendirme sistemi olarak maç sonrası ekranda bir çok bilgiye erişebiliyoruz. Özellik kullanma oranları, ölme ve öldürme oranları, maç sıralamasında oyuncu düzeyleri gibi istatistikler işimizi çok kolaylaştırıyordu. Ancak maç bittikten sonra kariyer kısmına girip orada bulunan maç türlerini ve istatistiklerini inceleme imkanı sunuyor. Bu özelliklerden ayrı olarak yakın zamanda yapılan maçları indirip izleme olanağını sağlıyor. Okuduğunuz için teşekkürler. Kalın sağlıcakla 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=FWNEXSxEef8

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here