Valorant Kurulum Gerçekleştirilemiyor Hatası Çözümü!

0
143

Valorant kurulum gerçekleştirilemiyor hatası gibi hatalar ile birçok Valorant oyuncusu karşılaşmakta. Bu hata dolayısıyla oynamak istedikleri oyunu oynayamıyorlar. Biz de Valorant oynamak isteyen oyuncuların bu sorununu çözmeye çalışacağız. İşte karşınızda Valorant Kurulum Gerçekleştirilemiyor Hatası ve çözümü!

Valorant Oyunu Nedir?

Riot Games’in 2 haziran 2020 tarihinde yayınladığı yeni First Person Shooter(FPS) oyunu Valorant oyun piyasasına etkili bir giriş yaptı. Birçok oyuncu tarafından, First Person Shooter(FPS) kralı olan Counter Strike – Global Offensive oyununa rakip olarak görülmekte. Valorant oyununun içinde şu anlık 4 harita, 11 ajan bir sürü skin bulunmaktadır. 2 takımdan birinin bomba kurup, diğerinin ise kurulan bombayı çözmeye çalıştığı bir oyun olan Valorant rekorlar kırmaya devam ediyor.

Kurulum Gerçekleştirilemiyor Hatası Nedir? Nasıl Çözülür?

Birçok oyuncunun sevmeye devam ettiği oyun olan Valorant’ta yine bir hata daha ortaya çıktı. Oyunun yeni olması sebebiyle çıkışını yaptığı 2 haziran 2020 tarihinden beri birçok hata ortaya çıkmaktadır. Fakat bu hatalar oyunun sevilmesi ve oynanmasına engel olmamakta. Birçok hata kodlarından sonra karşımızda kurulum gerçekleştirilemiyor hatası duruyor. Peki bu kurulum gerçekleştirilemiyor hatası nedir? Neden karşımıza çıkmaktadır? Kurulum Gerçekleştirilemiyor Hatası oyunu kurduğunuz sırada yanlış giden bir şeyler veya indirilmeyen birkaç dosya olması sebebiyle karşınıza çıkan uyarı mesajıdır. Bu uyarı mesajında bilgisayarınızı tekrardan başlatmanızı veya bu hatayı Riot Games yetkili servisine bildirmeniz gerektiğini söylemektedir. Bazı oyuncular bu söylenen şeyleri yapmasına rağmen hala bu hatayla karşılaşmaktadır. Bizde sizlere bu hatanın çözümünü göstereceğiz.

valorant kurulum gerçekleştirilemiyor hatası ve çözümü
Valorant Görsel

Kurulum Gerçekleştirilemiyor Hatası Çözümü Nasıl Yapılır?

Merak etmeyin herkesin karşılaştığı bu hatanın çözümü zor değil, hatta gayet basittir. Tek yapmanız gereken verdiğimiz çözümü sırasıyla uygulamanız gerekmektedir.

  • İlk olarak Valorant oyununun kurulu olduğu klasöre girin ve ismi İnstall VALORANT.exe olan dosyayı kopyalayın.
  • İlk maddeden sonra Masaüstüne gelip Bu Bilgisayar uygulamasını açın ve bütün programların kayıtlı olduğu Yerel Disk klasörüne girin.
  • Ardından Program Dosyaları (x86) klasörüne kopyaladığınız İnstall VALORANT.exe dosyasını yapıştırın.
  • İnstall VALORANT.exe dosyasına tıklayarak oyunu tekrardan kurun.
  • Son olarak ise bilgisayarınız kapatıp tekrardan açın.

İşte karşınızda yeni çıkan PlayStation sürümü. Playstation 5 detayları ve Türkiye fiyatı hakkında bir yazı yazdık, göz atabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here