Valorant Ligler ve Rekabetçi Sistemi Hakkında Detaylı Bilgiler!

0
145

Bu yıl çıkmasına rağmen çok iyi bir başarı yakalayan Valorant en popüler FPS oyunu olmayı başardı. CS GO’ yu ardında bırakan oyun güvenlik sistemi ile de dikkat çekiyor. Ve buda oyunun en iyi yanlarından biri. Oyunun bu kadar gelişmesi ile beraber oyuncular artık rekabetçi bir oyun modu bekliyordu. Güncelleme ile beraber Valorant’ a rekabetçi maçlar ve tabi ki ligler eklendi. Artık oyuncular rekabetçi oyun modunda mücadele edebilecek. Peki Valorant ‘ ta bulunan ligler hangileri ve kaç kademeli ? Gelin ve bir göz atalım değerli okurlar.

Valorant Ligler ve Rekabetçi Sistemi

Öncelikle bir lige yerleşmek için rekabetçi oyun oynamanız gerek. Rekabetçi oynayabilmek için 20 adet karşılaşma oynamanız gerek. Rekabetçi modunda ise kaç maç kazandığınız ve ne kadar fark attığınıza bağlı olarak kademe atlamanız daha kolay olacak. Fakat diğer oyunlarınıza oranla daha kötü performans gösterirseniz kademeniz düşecek. Eğer arkadaşlarınız ile rekabetçi oynamak isterseniz de bazı şartlar mevcut. Şartlardan biri grup içerisindeki kişiler arasında en fazla 6 aşama yani 2 kademe olacak. Bu sayede hesap şişirme gibi olaylar daha az olacak. Ayrıca grubunuz da bulunan kişi sayısına göre karşılaşma bulunacak. 14 gün boyunca rekabetçi oynamaz iseniz liginiz gizlenir. Bir oyun oynamanın ardından bu tekrar görünür halde gelecektir.

Valorant Lig Sistemi

Lig sisteminde 8 kademe ve toplamda 22 aşama bulunacak. Bunlar sırasıyla şu şekilde :

  • Demir 3 aşama.
  • Bronz 3 aşama.
  • Gümüş 3 aşama.
  • Altın 3 aşama.
  • Platin 3 aşama.
  • Elmas 3 aşama.
  • Ölümsüz 3 aşama.
  • Radiant ( Eski isim Valorant ) aşama yok.

Valorant Ligler ve Rekabetçi Sistemi Hakkında Detaylı Bilgiler!

Son rütbe olan Valorant’ ın ismi güncellenerek Radiant oldu. Radiant ligine ulaşmak için toplamda 7 kademe ve 21 aşama atlamanız gerekiyor. Bu yolda bireysel başarı kadar takım oyunun da önemli olduğunu da hatırlatalım. Bireysel olarak oynamak lig sistemine göre takım oyunu oynamak ile kıyaslanamaz. Bunun nedeni geliştirici kişilerinde açıklamasında da bulunuyor. Takımlar arasındaki skor farkı lig sisteminde oldukça etkili. Bu yüzden takım ile iletişiminize dikkat edebilirsiniz.

Evet değerli okurlar bu gün ki yazımız Valorant lig ve rekabetçi sistemi hakkındaydı. Unutmadan Wild Rift 1.1 Yama Notları Duyuruldu! adlı yazımıza da göz atmayı unutmayın değerli okurlar. Diğer yazılar da görüşmek üzere.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here