Valorant Ne Demek? Valorant Nedir? Detaylı 2020

0
160
Valorant Ne Demek?

Valorant Ne Demek? Valorant Nedir? Valorant Kim Tarafından Ve Ne Zaman Çıkmıştır? Beta süreci ne zaman son bulacak? Tüm bu soruların yanıtlarını bir yazı üzerinde birleştirdik ve sizlere sunuyoruz.

Valorant Ne Demek?

Valorant, League Of Legends oyunundan da aşina olduğumuz Riot Games adlı şirketin geliştirdiği FPS oyunudur. Riot Games 10. yılı kutlamaları sırasında birçok yeni oyun çıkartacağını duyurmuştu. Bu oyunlar arasında Project A adıyla bir FPS oyunu bulunuyordu. Valorant ne demek sorusunun cevabı tam olarak burada ortaya çıkıyor. Project A olarak gördüğümüz oyun daha sonra açılışında Valorant olarak adlandırıldı. Oyun içerisinden ilk gösterim 16 Ekim 2019’da YouTube üzerinden yayınlandı. Riot Games ilk gösterim sırasında oyunun birçok detayından bahsetmiş ve özellikle profesyonel oyuncuların en nefret ettiği hileci oyuncular hakkında çok hassas çalıştıklarını belirtmişlerdir. Oyunun Kapalı Beta açılışı 7 Nisan 2020 tarihinde gerçekleştirildi.

Valorant Oyunun Mantığı?

Oyun içerisinde güncel olarak 8 karakter seçeneği bulunuyor. Yakın zamanda gelecek olan Valorant karakter rehberlerimizden karakterlerin püf noktalarına göz atabilirsiniz. Her karakterin kendine has yetenekleri ve uzman oldukları konular var. Şimdilik 3 harita bulunan bu oyunda ileride yeni haritalar ve karakterler geleceği aşikar. Grafik bakımından Owerwatch’u aratmıyor. Oyun oynanış mantığı genel olarak Counter Strike oyununu andırmakta. 5 vs 5 olarak oynanan oyunda bir takım bomba kurarak saldırı yapmaya çalışıyor bir takım ise savunmaya çalışıyor. Tur başlangıçları 30 saniyelik satın alma süreciyle başlıyor. İki yarıda 25 tur üzerinden oynanıyor ve 13 tur kazanan takım zafere ulaşıyor.

Valorant Ne Demek? Valorant Nedir?

Valorant Nasıl Oynayabilirim?

Bu kısımda bir iyi bir kötü haberim var. Oyun Kapalı Betada iken Twitch ile bir anlaşma sağladılar. Twitch platformu üzerinden Valorant yayını yapan yayıncıları izleyerek oyunu oynama şansına sahip olabiliyordunuz. İlk olarak Twitch hesabınıza Riot Games hesabınızı bağlıyor ve daha sonrasında yayınları izleyerek oyunun düşmesini bekleyebiliyordunuz -dunuz diyorum çünkü geçtiğimiz hafta Valorant düşürme olayı Twitch üzerinden etkisiz hale getirildi. Peki şimdi ne olacak? Üzülmeyin bir de güzel haberimiz var.

Beta Süreci Bitiyor!

Oyunu henüz oynamaya hak kazanamamış birçok oyuncunun aklında tek bir soru var. Peki ya biz nasıl oynayacağız? Riot Games Geçtiğimiz günlerde oyunun tam çıkış tarihini siteleri üzerinden paylaştılar. Kapalı Beta sunucuları 28 Mayıs tarihinde kapatılıyor ve 2 Haziran tarihinde tam olarak çıkmak üzere oyuncularını bekliyor. Yazımızın sonuna geldik oyun içerisinde FPS sorunu yaşıyorsan Valorant FPS Nasıl Yükseltilir yazımıza göz atabilirsin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here