Valorant Nick Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

0
118
Valorant nick değiştirme

Yakın zamanda piyasaya sürülen video oyunu Valorant hakkında bir çok merak edilen ve sorulan şeyler var. Bugün ise Valorant nick değiştirme işlemine değineceğiz. Oyun içinde kullandığınız takma adı kolayca ve isteğiniz biçimde göre değiştirme imkanına kolayca erişeceksiniz. Ayrıca Valorant hakkında önemli bilgileri de sizler ile buluşturmaya devam edeceğiz. Takipte kalmak için bültenimize kayıt olabilirsiniz.

Valorant Hakkında Genel Bilgi

İlk olarak içerik üreticilerine kapalı beta kodu verilen bu yeni nesil FPP shooter oyunu 2 Haziran 2020 yılında açık beta olarak çıktı. Riot Games tarafından geliştirilen bu oyun hala geliştirilmeye devam ediyor. Daha çok CS GO ile karşılaştırılan bu oyun değişik karakterleri ile dikkat çekmiştir. Çoklu oyunculu rekabetçi tarzda olan bu oyun ücretsiz olarak çıkması ile insanların dikkatini çekmiştir. Şu anda Windows platformlarına çıkmış olan oyun Unreal Engine 4 oyun motoru ile tasarlanmıştır ve düşük sistem özellikli bilgisayarlarda dahi oynanabilmektedir. Ayrıca Valorant son güncelleme hakkında bilgi istiyorsanız son güncelleme hakkında olan yazımızı buraya bırakıyorum.

Valorant nick değiştirme

Valorant Nick Sistemi

Riot Games firmasının diğer oyunlarında bulunan sistemde bir takma ismi sadece bir kişi alabiliyor. Bu nedenle insanların sinirini bozan bir durum oluşuyordu. Ayrıca takma isminizi değiştirmek için oyun içerisinde bulunan para birimi olan mavi öz kullanmak zorunda kalıyordunuz. Hem de bu mavi özden 13000 tane olması gerekiyordu. Ancak Valorant oyununda bu sorunu çözmüşler. Üstelik istediğini her takma adını alabiliyorsunuz bu işlemi ise yeni getirilen etiket sistemi ile sağlıyorlar. Size ağıt dört haneli bir kod dizisi oluyor ve bu dizinin önünde ise (#) hashtag işareti bulunmaktadır. Belirttiğimiz bu dizin her oyuncu için farklı olduğu için siz rahatça istediğiniz takma ismi alarak kullanıyorsunuz. Biri sizi arkadaş eklerken bu kodu da adınızın yanına giriyor bu şekilde arkadaş ekliyor.

Valorant nick değiştirme

Değiştirme işleminde hiçbir bedel ödemeden değiştirme işlemini yapabiliyorsunuz. İlk olarak Riot Games sitesine girerek kendi hesabınıza giriş yapıyorsunuz. Sonra Riot hesap ayarlarına girin ve oradan sol tarafta bulunan Riot ID kısmmına girin. Sonra ise karşınıza çıkan kısımdan kendi takma adınızı ve etiketinizi değiştirin. Elbette değiştirirken etiket kısmını diğer oyunculardan farklı olmasını isteyecektir. Daha sonra oyuna girip kontrol edebilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkürler. Kalın sağlıcakla 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here