Valorant Ping Düşürme Nasıl Yapılır? Güncel!

0
142
valorant ping düşürme

Son zamanların yükselen FPS oyunlarından olan Valorant oyuncu olarak büyük bir kitleye sahip bu oyuncular arasından bazılarının başı ping sorunu ile başı dertte biz de bu yazımızda sizlere Valorant ping düşürme nasıl yapılır onu göstereceğiz. İyi okumalar. Eğer Valorant skin iade etmeyle ilgili bilgi almak isterseniz sizleri Valorant Skin İade Etme Nasıl Yapılır? Güncel 2020! adlı yazımızı okumaya davet ediyoruz.

Ping Nedir?

Ping nedir?” sorusunu; Herhangi bir bilgisayar üzerinden alınan veri paketinin, ilgili sunucuya iletilmesi sırasında geçen süre” olarak cevaplayabiliriz. Veri paketi ve sunucu arasındaki gecikmelerin genellikle mili saniyelerle ölçüldüğü ping miktarı arttıkça, “lag” adı verilen gecikmeler yaşanır. Çevrim içi oyunlarda mili saniyelik gecikmeler bile oldukça önemli olduğundan, yaşanan ping sorunu da oyuncular için oldukça rahatsız edici olabilir. Ping’in ne olduğunu ve veri paketlerinin sunucuya nasıl ulaştığını anlamak, yaşanabilecek ping sorunu sırasında da çözüm üretmemiz açısından önemli fikirler verebilir. Çevrim içi video oyun dünyasında vakit geçirmeyi sevenlerin aşina olduğu ping kelimesi, indirme (download) ve yükleme (upload) kavramlarından ayrı olmakla beraber en az bu kavramlar kadar önemlidir.

Valorant Ping Düşürme Nasıl Yapılır

Ping düşürmek için ilk önce bilgisayarınız arka planda internetle ilgili bir işlem yapıyor mu ona bakmak lazım bunlar; oyun güncelleme, arka plan indirmeleri, arka planda başka bir uygulama çalıştırma olabilir bunları kontrol etmeniz gerekiyor eğer bunlardan biri varsa bunları kapatmanız veya duraklatmanız pinginizi düşürmede size yardımcı olur. Eğer bunlardan biri yoksa Wi-fi ağınıza bağlı olan telefonlara bakın bu telefonlardan sosyal medyaya giriliyorsa, indirme yapılıyorsa veya video izleniyorsa bunlar da pinginizi etkiler bunları kapatmanız önerilir. Eğer bunlarda hiç biri yoksa İnternet sağlayıcınızla iletişime geçmenizi öneririz bağlantıda sıkıntı kopma gecikme olabilir internet sağlayıcınız size yardım edebilir.

valorant ping düşürme valorant ping sorunu

Evet değerli okurlar sizlere bu yazımızda Valorant ping düşürme ve ping nedir konuları hakkında bilgilendirmek istedik umarım sizler için yararlı bir yazı olmuştur. Eğer bu ve bunun gibi yazılardan ve oyunlar hakkında yapılan paylaşımlardan haberdar olmak isterseniz sizleri Instagram sayfamıza davet ediyoruz. Kalın Sağlıcakla

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here