Valorant Radyanit Puanı Ne İşe Yarar?

2
169

Valorant Radyanit puanı ne işe yarar? sorusu birçok oyuncu tarafından sorulmakta. Riot Games’ in yeni oyunu Valorant 7 Nisan 2020 tarihinde kapalı beta olarak oyun dünyasına çıkışını yaptı. Ayrıca  Riot Games yaz mevsiminde Valorant’ın açık beta olarak piyasaya sunulacağını söyledi.

Valorant Para Birimleri

Riot Games’in yeni oyunu olan Valorant Oyununda 3 adet para birimi bulunmakta. Bunlar Valorant Puanı, Radyanit Puanı ve Kredi puanlarıdır. Kim rakibine havalı, iyi gözükmek istemez ki, işte bu durumda devreye Radyanit Puanları giriyor.

Valorant Radyanit Puanı

Radyanit Puanı bazı silah kaplamaları, silah uğurları vb. cephanelik satın almaya yarar. Bu satın aldığınız cephanelikler oyun içinde artısı olmasa da göze güzel gözükür ve oyun kalitenizi arttırır. Radyanit Puanı savaş biletleri ile elde edilebilir. Şuan da oyunda olmasa da ilerleyen zamanlar da gelecek olan, görevlerin olacağı Battle Pass özelliği ile beraber harcanabilinecek. Direk mağazadan da VP (Valorant Puanı) olarak satın alınabilir. Ek bilgi olarak açık beta sürecinden önce kapalı betada radyanit puanı, oyun oynayarak level atladığınız ve bu levellerin sınırı 40 olan bir puandı. Fakat açık betadan sonra bu özellik devam etmeyebilir.

Valorant Radyanit puanı nedir?

Valorant Puanı

Valorant Puanı gerçek para ile satın alabileceğiniz oyun içi para birimi olarak geçer. Valorant puanı ile  daha kaliteli silah kaplamaları almanıza yarar. Valorant Puanı ile erken seviyelerde seviyenizi artırabilirsiniz. Bunların yanı sıra Valorant Puanı ile Radyanit Puanı da alabilirsiniz. Radyanit Puanı ile de daha fazla cephanelik alabilirsiniz.

Valorant Kredisi

Krediler gerçek hayatta parasal bir manası olmayan para birimidir. Krediler maç içinde kullandığınız para birimi olmakta. Kredileri kazandığınız turlar ile, öldürdüğünüz adamlar ile kazanabilirsiniz. Bu kazandığınız Krediler ile yeni silahlar, zırh ve karakter yetenekleri satın alabilirsiniz. Kullandığınız silahlar ile maçı kazanabilirsiniz.

Oyun Anahtarı nasıl düşürülür ?

Riot Games Valorant’ı belirli yayıncılara kapalı beta da verdi. Peki bu oyun nasıl oynanır ? Valorant’ı oynamanız için Valorant hesabınızı Twicth hesabınıza bağlamanız lazım. Bundan sonra yapacağınız tek şey Valorant yayını yapan yayıncıları izlemek olacaktır. Oyun düştüğünde bildirimlerinize gelecektir. Valorant Otomatik olarak hesabınıza bağlanacaktır.

Valorant Oyununun Temeli Nedir ?

Valorant , CS GO’da olduğu gibi beşer kişilik 2 takımdan oluşan bir savaş oyunudur. Valorant’ta klasik bomba kurma oyunlarının dışında her karaktere özel olan 4 adet yetenek bulunmakta. Bu yetenekler maç içi mağazadan kredi ile alınmakta. Haritalarda  3 veya 2 bomba kurma bölgesi bulunmakta.

Ayrıca yakın zamanda sizler için CS GO Rank sistemi işleyişinden bahsettik. İyi oyunlar dilerim 🙂

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here