Valorant Ranklar Sıfırlanacak mı? Ne Zaman Sıfırlanacak?

2
160
Valorant Ranklar Sıfırlanacak Mı

Geçtiğimiz günlerde gündeme gelen Valorant Ranklar Sıfırlanacak mı? Sıfırlanır ise Ne Zaman Sıfırlanacak? Valorant Ranklar Her Sezon Sıfırlanacak mı? ve rank sistemi hakkında bilgiler verdik. Bu bilgileri vererek sizlere yardımcı olmaya çalıştık.

Valorant Rank Sistemi Nasıl İşliyor?

Valorant’ın sekiz farklı rank’a sahip rekabetçi sistemi vardır. En üst rank olan Valorant dışındaki bütün rankların 3 kademesi vardır. Bu ranklar ise şu şekildedir: Demir, Bronz, Gümüş, Altın, Platin, Elmas, Ölümsüzlük ve Valorant. Eğer rekabetçi modunda oynamak isterseniz yirmi maç derecesiz oynamanız gerekmektedir. 20 adet derecesiz maçı tamamladınız ve rekabetçi oynamaya karar verdiniz diyelim. İlk rankınızın belli olması için 5 maç kazanmanız lazım. Rekabetçi modunda  sadece kill alınmaya bakılmıyor, karakter özelliklerini kullanarak takıma yardımcı olmanız da gerekmektedir. Yenildiğiniz rekabetçi maçta eğer skillerinizi güzel kullanıp aynı zamanda kill alarak takımınıza tur kazandırırsanız oyun sonu rankınız etkilenmez hatta yükselebilir de.

Valorant Ranklar Sıfırlanacak Mı

Arka arkaya takım mvp’si veya maçın mvp’si olarak aynı anda iki rank birden atlayabilirsiniz. Maçı yakın tur sayılarında yenerseniz düşük rank puanı alırsınız. Büyük farklar ile maçı kazanırsanız rank atlama şansınız da o kadar artacaktır. Son güncelleme ile birlikte gelen uzatma sistemi bulunmaktadır, 12-12 eşitliği olduğunda maç uzatmaya gitmektedir. Eşitlik devam ettiğinde oylama olacak ve vereceğiniz oya göre oyun devam edecek veya berabere bitecektir. 6 kişinin Devam oyu vermesiyle oyun 2 tur daha uzayacaktır. Berabere derseniz berabere bitirip rankınız etkilenmeyecektir. Uzatma turlarının başında her şey sıfırlanacak ve oyuncuların hepsi 5.000 kredi ile başlayacaktır. Aynı zamanda ultilerinin dolmasına 4 puan kala başlayacaktır. Derecesiz oyun modunda ise kazanan alır formatı ile devam edilecek.

Valorant Ranklar Sıfırlanacak mı?

Son günlerde Valorant Ranklar Sıfırlanacak mı haberleri gündem olmuştur. Oyunun kapalı betasından sonra da rankların sıfırlanması kafalarda soru işareti bırakmıştır. Valorant Ranklar Sıfırlanacak mı sorumuzun cevabı ise Kıvılcım 1’in bitmesi ile rankların sıfırlanacak olmasıdır. Riot gibi güzel bir oyun şirketi söz konusu olunca yapılacak sıfırlamanın kalitesiz olması düşünülemez bile. Ranklarınız sıfırlansa bile elolarınız yüksek ihtimalle sıfırlanmayacak ve ilk sezondaki elonuza göre rakiplerle eşleşeceksiniz. Rekabetçi için ilk beş maçı iyi oynamanız gerek. Her Battle Pass sonunda Valorant Rankınız sıfırlanacak mı sorusunun yanıtı ise şu anda tam olarak bilinmemektedir. Her sezon rankların sıfırlanması muhtemeldir.

Sizlere Valorant rank sistemi hakkında bilgiler sunduk. Rank sistemi nasıl işliyor konusu hakkında bilgiler vererek sizlere yardımcı olmaya çalıştık. Buradan Valorant yeni ajan geliyor yazımıza da bakabilirsiniz.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here