Valorant Raze Ajanı Özellikleri Nelerdir?

0
132
valorant raze yetenekleri

Valorant geçtiğimiz günlerde açık betaya geçti ve oyuncular oyuna hücum etti. Oyunun oynayışı ve karakterlerin merak edilmesi ve nasıl oynanıldığı merak konusu. Bizde bu yazımızda Valorant Raze karakterini özellikleri skilleri ile ele aldık.

Renk Tesirli Bomba(E)

Valorant Raze, eline patlayıcı bir bomba alır ve fırlatır. Fırlatılan bomba patladıktan sonra parçalara ayrılır. Her iki durumda da bombalar hasar verir. Bu yeteneği kullandığınızda atılan ilk bomba fazla hasar vermese de sonrasında patlayan bombanın içinden çıkan 4 bomba son darbeyi vurur ve düşmanınıza yüksek oranda hasar vermiş olursunuz. Bombayı genelde support amaçlı kullanmak daha mantıklıdır. Çünkü bombanın sesini duyup kaçmaları ilk patlamadan sonra uzaklaşmaları onları öldürmez ancak hasar verir. Bu anda da takım arkadaşınızın saldırısı güzel bir takım oyunu olarak düşmanları alt etmenizi sağlar.

  • Masraf: 200
  • Yük: 2

Patlayıcı Çanta(Q)

Raze, belli bir zaman içinde patlayan ve herkese hasar veren bir çanta fırlatır. Bu çanta tekrar aktive edilerek zamanı beklenmeden patlatılabilir. Rakip tarafından yok edilebilir ve duvarlara yapışabilir. Bu küçük bomba Raze’e hasar vermez ve Raze bu çantayı kullanarak yüksek yerlere çıkıp daha avantajlı pozisyon alabilir.

  • Masraf: Ücretsiz
  • Yük: 2

valorant raze taktikleri

Bombot(C)

Raze, yere bir robot bırakır. Robot görüş açısına giren ilk düşmana kitlenir, hızlıca ona doğru gider ve hasar vererek patlar. Hasar yiyen rakibin eğer zırhı yoksa, ölür. Düşman bulunduğunu düşündüğünüz yere Bombot’u göndererek büyük hasarlar verebilirsiniz ya da oyuncunun dikkati Bombotta iken çıkıp onu öldürebilirsiniz.

  • Masraf: 100
  • Yük: 1

Nefes Kesen(X)

Raze bir roket atar kuşanır, bu roket atardan fırlattığı roket büyük bir alana çok yüksek bir hasar verir. Bu roket rakibinize yakın bir alanda patlarsa, rakipten en azından bir kişi eksilmiş demektir. Dikkat edin, roket size ve takım arkadaşlarınıza de zarar verebilir. Ulti’yi savunma yaparken düşmanların pushladığını düşündüğünüz yere fırlatarak Ace atabilir veya en az 1 düşmanı indirebilirsiniz. Saldıranlar takımında iseniz de savunucuların belli bir alanda toplandığını düşünüyor veya Spike’ı korumak istiyorsanız bu yeteneği kullanabilirsiniz.

  • Masraf: 6 Ulti Puanı
  • Yük: 1

Ayrıca Valorant Cypher için yapmış olduğumuz rehberimize de göz atabilirsiniz. İyi oyunlar 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here